U 11. kolu Premijer lige BiH FK "Leotar" je u Policama odigrao 0:0 protiv FK "Sloboda" iz Tuzle. Iako je utakmica završena bez golova, kod Trebinjaca se vidjela želja, borbenost, agresivnost, volja, trčali su svih 90 minuta, stvarali šanse, ali ipak nisu uspjeli da zatresu mrežu Tuzlaka.

Sreća prati hrabre iako je nije bilo danas u Policama. Za razliku od prethodnih utakmica ovo je bio novi Leo i nadamo se da će se tako i nastaviti i prema mišljenju mnogih ovo je bila najbolja utakmica Trebinjaca u ovoj sezoni.

Leotar je počeo ofanzivno i u 12. minutu Todorovićev šut završio je u rukama golmana gostiju, a Đajićev šut glavom u 25. minutu otišao je preko prečke. Jedan od najboljih pojedinaca Todorović imao je šansu i u 27. minutu kada se Bukvić nije dao iznenaditi.

Tokom drugih 45. minuta 'visio' je gol u vazduhu jer je opet Todorović imao šansu u 47. minutu, a udarac Karića u 53. minutu prošao je pored desne stative gola gostiju.

Gosti su prvi put prešli centar u 68. minutu kada je Jarović sa dvadesetak metara šutirao, a Puletić je loptu odbio u korner.

Trebinjci su imali šanse u 70. minutu preko Pervana i Šušnjara u 77. minutu, ali nije bilo promjene rezultata. U nadoknadi vremena Stojković je imao šansu, ali njegov šut iskosa otišao je preko gola, a sudija Gigović je drugi žuti karton dao Vošnjaku tako da su Tuzlaci dva minuta igrali sa igračem manje.

Trebinjci imaju za čim da žale jer nisu dali gol, ali ako budu nastavili sa ovakvom igrom biće bodova kao i publike koje odavno nije bilo u tolikom broju i tokom svih 90.minuta su navijali za svoje ljubimce.

Nakon utakmice pomoćni trener Oleg Ćurić koji je vodio ekipu rekao je da je stručni štab zadovoljan odnosom igrača jer ono što je traženo za ova dva dana je dobijeno.

"Ono što ekipu do sada nije krasilo danas je krasilo, a to je energija, želja, volja za pobjedom. Stvorili smo šanse, ali nismo dali gol. Neki drugi put će se to vratiti. Igrali smo protiv čvrste ekipe i znali smo protiv koga ćemo igrati. Čestitao bih igračima, kratko smo zajedno i idemo na pauzu da pokušamo da se pripremimo za naredne izazove", rekao je Ćurić.

Sada slijedi 14 dana pauza koja će dobro doći igračima i treneru Leotara Maksimoviću da se 'slože kockice', a nakon toga u Trebinje dolazi FK "Željezničar".

Nakon 11. kola Leotar ima 8 bodova i nalazi se na posljednjem mjestu.

Stadion u Policama, 1.000 gledalaca. Glavni sudija: Miloš Gigović (Gradiška). Pomoćne sudije: Radislav Kačavenda (Gradiška) i Amir Kadić (Ilidža). Delegat: Dragomir Džajić (Istočna Ilidža). Kontrolor: Asmir Budimlić (Bihać). Žuti kartoni: Delić, Osmić, Kapetanović, Husejinović i Vošnjak (dva žuta) to jest crveni kartona u 90. minutu.

FK Leotar: Puletić, Milović, Čubrilo, Todorović, Aćimović, Đajić, Perišić, Cmiljanović, Karić (od 67. minuta Pervan), Šušnjar, Čavić (od 53. minuta Stojković).

FK Sloboda: Bukvić, Devedžić (od 61. minuta Čivić), Osmanković, Maksimović (od 86. minuta Husejinović), Komazec (od 61. minuta Jarović), Osmić(od 46. minuta Kurtalić), Vranješ, Kapetanović, Vošnjak, Osmić, Delić (od 46. minuta Beganović).