У 11. колу Премијер лиге БиХ ФК "Леотар" је у Полицама одиграо 0:0 против ФК "Слобода" из Тузле. Иако је утакмица завршена без голова, код Требињаца се видјела жеља, борбеност, агресивност, воља, трчали су свих 90 минута, стварали шансе, али ипак нису успјели да затресу мрежу Тузлака.

Срећа прати храбре иако је није било данас у Полицама. За разлику од претходних утакмица ово је био нови Лео и надамо се да ће се тако и наставити и према мишљењу многих ово је била најбоља утакмица Требињаца у овој сезони.

Леотар је почео офанзивно и у 12. минуту Тодоровићев шут завршио је у рукама голмана гостију, а Ђајићев шут главом у 25. минуту отишао је преко пречке. Један од најбољих појединаца Тодоровић имао је шансу и у 27. минуту када се Буквић није дао изненадити.

Током других 45. минута 'висио' је гол у ваздуху јер је опет Тодоровић имао шансу у 47. минуту, а ударац Карића у 53. минуту прошао је поред десне стативе гола гостију.

Гости су први пут прешли центар у 68. минуту када је Јаровић са двадесетак метара шутирао, а Пулетић је лопту одбио у корнер.

Требињци су имали шансе у 70. минуту преко Первана и Шушњара у 77. минуту, али није било промјене резултата. У надокнади времена Стојковић је имао шансу, али његов шут искоса отишао је преко гола, а судија Гиговић је други жути картон дао Вошњаку тако да су Тузлаци два минута играли са играчем мање.

Требињци имају за чим да жале јер нису дали гол, али ако буду наставили са оваквом игром биће бодова као и публике које одавно није било у толиком броју и током свих 90.минута су навијали за своје љубимце.

Након утакмице помоћни тренер Олег Ћурић који је водио екипу рекао је да је стручни штаб задовољан односом играча јер оно што је тражено за ова два дана је добијено.

"Оно што екипу до сада није красило данас је красило, а то је енергија, жеља, воља за побједом. Створили смо шансе, али нисмо дали гол. Неки други пут ће се то вратити. Играли смо против чврсте екипе и знали смо против кога ћемо играти. Честитао бих играчима, кратко смо заједно и идемо на паузу да покушамо да се припремимо за наредне изазове", рекао је Ћурић.

Сада слиједи 14 дана пауза која ће добро доћи играчима и тренеру Леотара Максимовићу да се 'сложе коцкице', а након тога у Требиње долази ФК "Жељезничар".

Након 11. кола Леотар има 8 бодова и налази се на посљедњем мјесту.

Стадион у Полицама, 1.000 гледалаца. Главни судија: Милош Гиговић (Градишка). Помоћне судије: Радислав Качавенда (Градишка) и Амир Кадић (Илиџа). Делегат: Драгомир Џајић (Источна Илиџа). Контролор: Асмир Будимлић (Бихаћ). Жути картони: Делић, Осмић, Капетановић, Хусејиновић и Вошњак (два жута) то јест црвени картона у 90. минуту.

ФК Леотар: Пулетић, Миловић, Чубрило, Тодоровић, Аћимовић, Ђајић, Перишић, Цмиљановић, Карић (од 67. минута Перван), Шушњар, Чавић (од 53. минута Стојковић).

ФК Слобода: Буквић, Девеџић (од 61. минута Чивић), Османковић, Максимовић (од 86. минута Хусејиновић), Комазец (од 61. минута Јаровић), Осмић(од 46. минута Курталић), Врањеш, Капетановић, Вошњак, Осмић, Делић (од 46. минута Бегановић).