У првом колу Премијер лиге БиХ у Спортској дворани "Милош Мрдић" РК "Леотар" је побиједио РК "Борац М:тел" из Бањалуке 23:22 (11:9). На тај начин Требињци су се донекле реванширали гостима за пораз у првој полуфиналној утакмици Купа Републике Српске прије седам дана и побиједили актуелног шампиона БиХ и освајача Купа Републике Српске.

Требињци су повели са 1:0, а гости су изједначили и након тога Леотар је био стално у вођству до одласка на одмор. У 20. минузу било је 6:3, али само два минута касније семафор је показивао 7:6. Ипак, на полувријеме се отишло са резултатом 11:9.

Током другог полувремена домаћа екипа имала је и пет голова разлике 17:12 (гол Смајилбеговића са свога седмерца преко цијелог терена јер су гости играли без голмана) у 39. минуту.

Десет минута касније на семафору је писало 20:17 и онда Леотар стаје. Гости долазе до изједначења други пут на утакмици 20:20 у 55. минуту, а минут касније имају и једино вођство на утакмици 20:21. Све је мирисало на исход сличан прије годину дана у Требињу када је Леотар добијену утакмицу изгубио са голом разлике. Ипак, овога пута срећа, упорност, као и публика која је била осми играч дали су вјетар у леђа играчима Дарка Таврића да дођу до минималне, али заслужене побједе.

Посљедњи гол дао је новајлија Димитријевић у 59. минуту.

Публика је крај утакмице дочекала на ногама и аплаузом испратила у свлачионицу своје љубимце. Станковић и Димитријевић су показали да су велика појачања за екипу Леотара.

Најефикаснији код побједника био је Станковић са 8 и Смајилбеговић са 5 голова, а треба истаћи и одличног голмана Кнежевића, док су код Бањалучана Перић, Ивановић, Петровић, Њежић и Драганић дали по 4 гола.

Након утакмице тренер Дарко Таврић је нагласио да је ово велика побједа за његову екипу.

"Публика је могла да види један нови Леотар са једном новом енергијом и честитам мојим момцима на побједи", кратко је рекао Таврић.

У наредном колу Требињци гостују у Какњу код истоимене екипе.

Спортска дворана "Милош Мрдић" 500 гледалаца. Судијски пар: Недим Арнаутовић и Александар Јовић(обојица из Тузле). Делегат: Алија Хасић (Тузла). Искључења: Леотар 3x2, а Борац 5x2. Седмерци: Леотар 6(5), а Борац 1(1).

РК "Леотар: Савовић, Вераја, Аризановић, Нинковић, Милојевић 3, Парежанин 1, Станковић 8, Ратковић 1, Тодоров, Бабић 1, Рацковић, Уљаревић 1, Мичевић, Смајилбеговић 5, Димитријевић 3, Кнежевић. Тренер: Дарко Таврић.

РК "Борац": Бркић, Перић 4, Ивановић 4, Јелушић 1, Каламанда, Петровић 4, Њежић 4, Маливојевић, Грачић, Драганић 4, Стојановић, Рожић 1, Суботић, Кнезовић, Бајчета. Тренер: Мирко Микић