У завршници Купа Републике Српске (прва полуфинална утакмица) РК "Борац" из Бањалуке славио је над РК "Леотар" резултатом 25:20 (11:7). На тај начин Бањалучани су се пласирали у финале гдје их дочекује побједник другог полуфинала у коме се састају "Славија" из Источног Сарајева и "Слога" из Добоја.

Требињци су добро почели меч и средином првог полувремена водили су са два гола разлике 2:4, 3:5, а у 20. минуту је било 5:7. До одласка на одмор, екипа Борца направила је серију 6:0 и на полувријеме се отишло са 11:7.

Током других 30 минута Борац је одржавао стечену предност из првог полувремена, а у 58. минуту имао је и плус шест - 25:19, али су играчи Леотара до краја дали још један гол за коначних 25:20.

Најефикаснији код побједника био је Тепић са 7 голова, а код Требињаца одличан је био голман Кнежевић са 14 одбрана и млади Бабић је био најефикаснији са 5 голова.

РК "Борац": Петровић, Бајчета, Каламанда, С. Суботић, Стојановић, Грачић, Бркић, Тепић, Драганић, Јелушић, Перић, Рожић, Њежић, Кнезовић, Ивановић, Миливојевић. Тренер: Мирко Микић.

РК "Леотар": Бабић, Ратковић, Рацковић, Милојевић, Смајилбеговић, Савовић, Аризановић, Вераја, Парежанин, Уљаревић, Нинковић, Кнежевић, Димитријевић, Тодоров, Мићевић. Тренер: Дарко Таврић.