Na 2. Međunarodnom šahovskom festivalu "Trofej Banjaluke 2022" ŠK "Tribunia" iz Trebinja je osvojio prvo mjesto, a pojedinačno su šahisti imali odlične rezultate.

Nakon devet kola, Trebinjci Dimitrije Vujović, Jovan Ćorović, Tadej Perišić i Dragan Bulajić osvojili su prvo mjesto sa 27 poena. Drugoplasirani je ŠK "Svetozar Gligorić" iz Bijeljine, a treće mjesto pripalo je ŠK "Gambit 1" iz Banjaluke.

U starosnoj grupi do osam godina pobjednik je Petar Gazić iz ŠK "Gambit" iz Banjaluke, a u kategoriji do 10 godina Ahmet Kekić iz ŠK "Cazin" iz Cazina, do 12 godina prvo mjesto zauzeo je Đorđe Lukić iz ŠK "Svetozar Gligorić" iz Bijeljine, a naš mladi sugrađanin Dimitrije Vujović bio je najbolji u grupi do 14 godina.

Na turniru je učešće uzelo 14 ekipa sa oko 120 mladih šahista. Organizator je bio banjalučki Centar za unapređenje i razvoj šaha "Gambit".