U prijateljskoj utakmici koja je održana u Sportskoj dvorani "Miloš Mrdić" KK "Leotar" je izgubio od "UC Davis" koledža iz Kalifornije rezultatom 97:101 (26:26, 22:23, 18;23, 31:29).

Košarkaška ekipa iz Kalifornije se nalazi na desetodnevnoj turneji po Italiji i Hrvatskoj i došla je u Trebinje da odigra prijateljsku utakmicu.

Ovo je drugi put da jedan univerzitetski klub gostuje na jugu Hercegovine jer je 1976. godine košarkaška ekipa "Univerziteta Mičigen" pobijedila "Leotar" 81:64.

Šta reći o utakmici koja je u stvari Trebinjcima bila i prvi zvanični trening nakon više od dva mjeseca pauze gdje su gosti imali više snage, svježine. Svih 40.minuta bilo je neizvjesno, a najveća prednost gostiju bila je 74:83, a u 35. minutu bilo je 85:85.

U narednih pet minuta domaćin je dao 12, a gosti 16 za trijumf od četiri koša razlike 97:101.

Najefikasniji kod domaćina bio je Milidragović sa 18 i Aleksić sa 15, dok je kod gostiju Džonson dao 18 koševa.

Nakon utakmice trener gostiju Džim Les je istakao da su nakon utakmica u Italiji, Splitu i Dubrovniku u Trebinju imali lijepo iskustvo jer su mnogi od igrača prvi put u Evropi.

"Drago nam je da smo igrali u Trebinju protiv dobre ekipe koja je tek počela sa treninzima. Bila je dobra utakmica i to će nam pomoći za nastavak sezone. U četvrtak se vraćamo nazad u Ameriku, a odigraćemo još jednu utakmicu. Moja ekipa je spoj iskustva, mladosti, vještine i očekujem dobru sezonu", rekao je Les.

KK "Leotar": Bolović 13, Radić, Aleksić 15, Simović 9, Bojanić 10, Mijatović, Ninković 11, Milidragović 18, Šakotić 5, Milanović 6, Albijanić 6, N. Đurasović 4, Riđešić. Trener: Marko Ičelić.

"UC Davis": Miling 16, Jonson 18, Anigwe 12, Beasly 10, Debruhl 8, Many 6, Henry, Rocak 6, Lose 4, Lambey, Adebayo 4, Pepper 12, Borna 5. Trener: Jim Les.