У пријатељској утакмици која је одржана у Спортској дворани "Милош Мрдић" КК "Леотар" је изгубио од "УЦ Давис" колеџа из Калифорније резултатом 97:101 (26:26, 22:23, 18;23, 31:29).

Кошаркашка екипа из Калифорније се налази на десетодневној турнеји по Италији и Хрватској и дошла је у Требиње да одигра пријатељску утакмицу.

Ово је други пут да један универзитетски клуб гостује на југу Херцеговине јер је 1976. године кошаркашка екипа "Универзитета Мичиген" побиједила "Леотар" 81:64.

Шта рећи о утакмици која је у ствари Требињцима била и први званични тренинг након више од два мјесеца паузе гдје су гости имали више снаге, свјежине. Свих 40.минута било је неизвјесно, а највећа предност гостију била је 74:83, а у 35. минуту било је 85:85.

У наредних пет минута домаћин је дао 12, а гости 16 за тријумф од четири коша разлике 97:101.

Најефикаснији код домаћина био је Милидраговић са 18 и Алексић са 15, док је код гостију Џонсон дао 18 кошева.

Након утакмице тренер гостију Џим Лес је истакао да су након утакмица у Италији, Сплиту и Дубровнику у Требињу имали лијепо искуство јер су многи од играча први пут у Европи.

"Драго нам је да смо играли у Требињу против добре екипе која је тек почела са тренинзима. Била је добра утакмица и то ће нам помоћи за наставак сезоне. У четвртак се враћамо назад у Америку, а одиграћемо још једну утакмицу. Моја екипа је спој искуства, младости, вјештине и очекујем добру сезону", рекао је Лес.

КК "Леотар": Боловић 13, Радић, Алексић 15, Симовић 9, Бојанић 10, Мијатовић, Нинковић 11, Милидраговић 18, Шакотић 5, Милановић 6, Албијанић 6, Н. Ђурасовић 4, Риђешић. Тренер: Марко Ичелић.

"UC Davis": Miling 16, Jonson 18, Anigwe 12, Beasly 10, Debruhl 8, Many 6, Henry, Rocak 6, Lose 4, Lambey, Adebayo 4, Pepper 12, Borna 5. Trener: Jim Les.