U 5. kolu Premijer lige FK "Leotar" je u Policama pobijedio FK "Velež" rezultatom 1:0 (1:0). Ovo je prva pobjeda Trebinjaca u ovoj sezoni i prvi poraz Mostaraca koji su do sada odigrali tri utakmice.

Domaćin je poveo u 12. minutu kada je Aćimović prešao igrača gostiju Bajrića, a u susret mu je krenuo golman Bogdanović, ali je kapiten domaćih uspio da uputi loptu prema golu gostiju i ona je završila u mreži. Gol je izazvao erupciju oduševljenja kod domaćih gledalaca koji su do kraja utakmice navijali i bodrili svoje ljubimce.

Do kraja poluvremena nije bilo nikakvih šansi ni pred jednim golom tako da se na odmor otišlo sa minimalnim vođstvom domaćina.

Tokom drugog poluvremena gosti su imali inicijativu i gledajući statistički imali su više loptu u posjedu, ali bez šansi. Domaćin je imao odličnu šansu u 53. minutu kada je Aćimović asistirao, a Todorović je zakasnio za korak da sa dva metra loptu pošalje u prazan gol. Ipak, pobjeda domaćina je zaslužena jer su se borili, trčali i izgarali na terenu kroz svih 90. minuta igre.

Nakon utakmice trener Marko Vidojević čestitao je svojim igračima na zalganju, srčanosti, borbenosti jer su imali tri poraza zaredom i jednu neugodnu situaciju.

"Normalno je da se stvori određen pritisak kod igrača što je sasvim realna situacija, ali smo na vrijeme dali gol i nije bilo potrebe da srljamo. Malo smo promijenili sistem i formaciju jer smo na njihova dva napadača odgovorili sa tri igrača u centralnom dijelu i to smo odlično uradili. Generalno gledajući, neko ko je došao da gleda fudbal - nije pretjerano bio atraktivan i lijep, ali smo uspjeli doći do tri boda koja nam puno znače. Nadamo se da će ovo biti impuls za bolje rezultate i igre", rekao je Vidojević.

U narednom kolu Trebinjci gostuju ekipi FK "Tuzla siti".

Stadion "Police". Gledalaca: 1.000 Glavni sudija: Emin Sivac (Zenica). Pomoćne sudije: Edin Redžović (Sarajevo) i Stefan Tešanović (Istočno Sarajevo). Četvrti sudija: Adis Mulahasanović (Sarajevo). Delegat: Blaženko Dodig (Ljubuški). Kontrolor: Husein Terzić (Travnik).

Žuti kartoni: Čubrilo i Matković (Leotar) i Ćosić i Zeljković (Velež).

FK "Leotar": Puletić, Stanojević (od 87. minuta Pervan), Čubrilo, Milić (od 78. minuta Perišić), Todorović (od 78. minuta Karić), Aćimović, Đajić, Cvetković, Cmiljanović, Čavić (od 77. minuta Georgiev), Matković.

FK "Velež": Bogdanović, Pršeš (od 46. minuta Pantelić), Anđušić, Haskić, Zeljković (od 67. minuta Dejanović), Hasanović, Ćosić (od 46. minuta Blagojević, a od 74. minuta Vehabović), Sijamija, Bajrić (od 41. minuta Kvakić).