У 5. колу Премијер лиге ФК "Леотар" је у Полицама побиједио ФК "Вележ" резултатом 1:0 (1:0). Ово је прва побједа Требињаца у овој сезони и први пораз Мостараца који су до сада одиграли три утакмице.

Домаћин је повео у 12. минуту када је Аћимовић прешао играча гостију Бајрића, а у сусрет му је кренуо голман Богдановић, али је капитен домаћих успио да упути лопту према голу гостију и она је завршила у мрежи. Гол је изазвао ерупцију одушевљења код домаћих гледалаца који су до краја утакмице навијали и бодрили своје љубимце.

До краја полувремена није било никаквих шанси ни пред једним голом тако да се на одмор отишло са минималним вођством домаћина.

Током другог полувремена гости су имали иницијативу и гледајући статистички имали су више лопту у посједу, али без шанси. Домаћин је имао одличну шансу у 53. минуту када је Аћимовић асистирао, а Тодоровић је закаснио за корак да са два метра лопту пошаље у празан гол. Ипак, побједа домаћина је заслужена јер су се борили, трчали и изгарали на терену кроз свих 90. минута игре.

Након утакмице тренер Марко Видојевић честитао је својим играчима на залгању, срчаности, борбености јер су имали три пораза заредом и једну неугодну ситуацију.

"Нормално је да се створи одређен притисак код играча што је сасвим реална ситуација, али смо на вријеме дали гол и није било потребе да срљамо. Мало смо промијенили систем и формацију јер смо на њихова два нападача одговорили са три играча у централном дијелу и то смо одлично урадили. Генерално гледајући, неко ко је дошао да гледа фудбал - није претјерано био атрактиван и лијеп, али смо успјели доћи до три бода која нам пуно значе. Надамо се да ће ово бити импулс за боље резултате и игре", рекао је Видојевић.

У наредном колу Требињци гостују екипи ФК "Тузла сити".

Стадион "Полице". Гледалаца: 1.000 Главни судија: Емин Сивац (Зеница). Помоћне судије: Един Реџовић (Сарајево) и Стефан Тешановић (Источно Сарајево). Четврти судија: Адис Мулахасановић (Сарајево). Делегат: Блаженко Додиг (Љубушки). Контролор: Хусеин Терзић (Травник).

Жути картони: Чубрило и Матковић (Леотар) и Ћосић и Зељковић (Вележ).

ФК "Леотар": Пулетић, Станојевић (од 87. минута Перван), Чубрило, Милић (од 78. минута Перишић), Тодоровић (од 78. минута Карић), Аћимовић, Ђајић, Цветковић, Цмиљановић, Чавић (од 77. минута Георгиев), Матковић.

ФК "Вележ": Богдановић, Пршеш (од 46. минута Пантелић), Анђушић, Хаскић, Зељковић (од 67. минута Дејановић), Хасановић, Ћосић (од 46. минута Благојевић, а од 74. минута Вехабовић), Сијамија, Бајрић (од 41. минута Квакић).