Fudbaleri Leotara i Željezničara odigrali su na stadionu "Grbavica" u Sarajevu neriješeno 1:1 u prvom kolu Premijer lige BiH.

Ovo je veliki bod sa Grbavice.

Gosti su poveli golom Todorovića u 20. minutu nakon nespretne intervencije domaće odbrane. Domaćin je poravnao četiri minute kasnije kada je gol dao Cocalić nakon što je Štilić izveo korner.

Neriješenim rezultatom otišlo se na poluvrijeme.

Domaćin je zaprijetio u 58. minutu, ali Štilićev udarac odbranio je Puletić, a gosti su zaprijetili preko Todorovića u 68. minutu, ali njegov šut odbranio je Muftić. Opet je Štilić u 79. i 88. minutu uputio udarce prema golu Leotara, ali golman gostiju je odlično intervenisao i spasio svoju mrežu.

Do kraja nije bilo golova i utakmica je završena 1:1.

U narednom kolu Trebinjci gostuju u Doboju kod FK "Sloga".

Stadio "Grbavica". Glavni sudija: Miloš Gigović (Gradiška). Pomoćne sudije: Radislav Kačavenda (Gradiška) i Sreten Udovičić (Prijedor). Četvrti sudija: Elvedin Topuzović (Tuzla). Delegat: Franjo Grganović. Posmatrač suđenja: Alija Lizde.

Žuti kartonii: Šehić (Željezničar), a Milović, Matković, Stanojević (Leotar).

FK "Željezničar": Muftić, Kosorić, Cocalić, Subašić, Mekić(od 67. minuta Beća), Štilić, Šehić, Hodžić(od 75. minuta Hajdarević), Santos, Beganović(od 51.minuta Haračić), Vego.

FK "Leotar": Puletić, Milović, Đajić, Čubrilo(od 82. minuta Milić), Todorović, Aćimović(od 82.minuta Paranos), Perišić, Matković, Đuderija, Cvetković, Pervan(od 58. minuta Kordić).