U 7. kolu Lige 6 za prvaka BiH KK "Leotar" je u Sportskoj dvorani "Miloš Mrdić" pobijedio KK "Sloboda" iz Tuzle 87:78 (22:23, 12:13, 33:19, 20:23). Bilo je to predivno košarkaško veče i nova, treća pobjeda Trebinjaca u ovoj Ligi za prvaka.

Nakon pet minuta igre semafor je pokazivao minimalnu prednost domaćina od 12:11, a nakon prvih deset minuta bilo je obrnuto, koš razlike za goste 22:23. Tu minimalnu razliku gosti su očuvali i u 15. minutu 29:30, a na odmor se otišlo sa dva koša razlike 34:36.

U trećoj četvrtini furiozna igra domaćina jer je u 25. minutu bilo 41:41, a u naredna tri minuta serijom 18:0 Leotar dolazi do rezultata 59:41.

U posljednjih deset minuta ušlo se sa 67:55. Gosti su uspjeli tokom četvrte četvrtine da dođu samo do minus šest 67:61, ali domaćin je opet preuzeo igru u svoje ruke i otišao na plus 15 - 85:70.

Nakon 40. minuta semafor je pokazivao 87:78, a gledaoci su aplauzom ispratili domaće igrače. Kod pobjednika treba istaći sve igrače, ali ipak izdvajamo Šakotića koji je imao dabl-dabl učinak od 11 koševa i 11 asistencija, Jeftića sa 21 košem i 9 sklokova uz šut iz igre 100%, a za slobodna bacanja 3 od 4 kao i B. Đurasovića sa 19 koševa.

Kod gostiju najbolji je bio Albijanić sa 23 koša.

Nakon utakmice trener Marko Ičelić je prije svega istakao svoje igrače i čestitao im na dobroj utakmici jer je utakmuca bila dosta zahtjevna.

"Cijela utakmica je bila klackalica i prava prvenstvena. Čekali smo svojih pet minuta da uradimo odbrambeno što smo pripremali i moji momci su pokazali reakciju i karakter nakon izgubljene utakmice u Tuzli protiv ekipe koja pretenduje da bude među tri ekipe i ulazak u ABA ligu. Igramo dobro i idemo dalje", jasan je Ičelić.

KK "Leotar": Ščekić, B. Đurasović 19, Raičević 7, Aleksić 8, Lužaić 2, Milidragović 5, Ninković 5, Šakotić 11, Jeftić 21, Milanović 7, Krtinić 2. Trener: Marko Učelić.

KK "Sloboda": Alikadić 2, Halilčević, Vujasinović 3, Delalić 15, Albijanić 23, , Omerović, Lelić 17, Krajinić, Durmo 11, Latković 7. Trener: Nedim Džemić.