У 7. колу Лиге 6 за првака БиХ КК "Леотар" је у Спортској дворани "Милош Мрдић" побиједио КК "Слобода" из Тузле 87:78 (22:23, 12:13, 33:19, 20:23). Било је то предивно кошаркашко вече и нова, трећа побједа Требињаца у овој Лиги за првака.

Након пет минута игре семафор је показивао минималну предност домаћина од 12:11, а након првих десет минута било је обрнуто, кош разлике за госте 22:23. Ту минималну разлику гости су очували и у 15. минуту 29:30, а на одмор се отишло са два коша разлике 34:36.

У трећој четвртини фуриозна игра домаћина јер је у 25. минуту било 41:41, а у наредна три минута серијом 18:0 Леотар долази до резултата 59:41.

У посљедњих десет минута ушло се са 67:55. Гости су успјели током четврте четвртине да дођу само до минус шест 67:61, али домаћин је опет преузео игру у своје руке и отишао на плус 15 - 85:70.

Након 40. минута семафор је показивао 87:78, а гледаоци су аплаузом испратили домаће играче. Код побједника треба истаћи све играче, али ипак издвајамо Шакотића који је имао дабл-дабл учинак од 11 кошева и 11 асистенција, Јефтића са 21 кошем и 9 склокова уз шут из игре 100%, а за слободна бацања 3 од 4 као и Б. Ђурасовића са 19 кошева.

Код гостију најбољи је био Албијанић са 23 коша.

Након утакмице тренер Марко Ичелић је прије свега истакао своје играче и честитао им на доброј утакмици јер је утакмуца била доста захтјевна.

"Цијела утакмица је била клацкалица и права првенствена. Чекали смо својих пет минута да урадимо одбрамбено што смо припремали и моји момци су показали реакцију и карактер након изгубљене утакмице у Тузли против екипе која претендује да буде међу три екипе и улазак у АБА лигу. Играмо добро и идемо даље", јасан је Ичелић.

КК "Леотар": Шчекић, Б. Ђурасовић 19, Раичевић 7, Алексић 8, Лужаић 2, Милидраговић 5, Нинковић 5, Шакотић 11, Јефтић 21, Милановић 7, Кртинић 2. Тренер: Марко Учелић.

КК "Слобода": Аликадић 2, Халилчевић, Вујасиновић 3, Делалић 15, Албијанић 23, , Омеровић, Лелић 17, Крајинић, Дурмо 11, Латковић 7. Тренер: Недим Џемић.