У 28. колу Премијер лиге БиХ РК "Леотар" је у Спортској дворани "Милош Мрдић" побиједио РК "Градачац" из истоименог мјеста 35:32 (17:15). Ово је посљедња утакмица у овогодишњем првенству у којем је Леотар освојио пето мјесто са 16 побједа, двије неријешене и десет пораза са гол разликом 767:732 уз 34 бода.

Леотар је од почетка водио и у 19. минуту било је 14:7. Гости до одласка на одмор праве серију од 3:8 тако да се на полувријеме отишло са 17:15.

Током других 30 минута домаћин је гостима дозволио да се приближе само на гол разлике 18:17 и 19:18. Градачац више није могао тако да се на крају утакмица завршила са резултатом 35:32.

Код Леотара најефикаснији су били Смајилбеговић и Парежанин са 8 голова, док су голмани Савовић и Кнежевић имали по 11 одбрана, а код Градачца Сарајлић је дао 6 голова.

Судијски пар: Ајла Чатић и Наида Чатић (Сарајево). Делегат: Сенад Штитковац (Илиџа). Искључења: Леотар 1x2, а Градачац 3x2.

РК "Леотар": Савовић, Вераја, Нинковић, Милојевић 4, Ивановић 2, Парежанин 8, Уљаревић 4, Ратковић 3, Томић 6, Тодоров, Бабић, Мићевић, Смајилбеговић 8, Кнежевић. Тренер: Дарко Таврић.

РК "Градачац": Стојановић 1, Мехић 5, Шаренац 2, Хрњић 4, Шестан 5, Ђулић, Шијаковић 2, Пекић, Кавазовић, Зрнић 1, Карановић 5, Беговић, Сарајлић 6, Бристрић 1. Тренер: Дадо Доборац.