У 27. колу Премијер лиге БиХ РК "Леотар" је поражен у Тузли од РК "Слобода" 36:30 (18:15). Требињци без обзира на посљедне коло гдје дочекују Градачац не могу се помјерити ни назад ни напријед тако да ће заузети пето мјесто.

Током првих 20. минута екипе су се смјењивале у вођству и ниједна није имала већу предност од једног гола. Међутим, у 23. минуту голом Ратковића изједначен је резултат на 13:13. До краја полувремена домаћин је дао пет голова, а гости један и са резултатом 18:15 отишло се на паузу.

Током другог полувремена расла је предност домаћина и у 45. минута је била и највећа плус девет - 29:20 и 30:21. До краја утакмице Требињци су смањили разлику тако да је коначан резултат 36:30.

Најефикаснији у редовима побједника били су Бечић са 8 и Сухоњић са 6 голова, а код Требињаца Парежанин и Милојевић су дали по 9 голова.

У наредном колу у Требиње долази РК "Градачац".

Искључења: Слобода 3x2, а Леотар 3x2. Седмерци: Слобода 6(4), а Леотар 6(3).

РК "Слобода": Р. Чајић, Сухоњић 6, Вуковић 1, Овчина 5, Ђукић 3, Барјактаровић 5, З. Чајић, Ђуровић 1, Нуркановић 2, Ђорђевић 1, Бубић, Карахоџић, Борозан, Мојсилов 1, Бечић 8, Јусић 3. Тренер: Синиша Маркота.

РК "Леотар": Савовић, Вераја, Аризановић, Парежанин 9, Милојевић 9, Нинковић 5, Ратковић 4, Кнежевић, Тодоров, Смајилбеговић, Томић 2, Ивановић, Бабић, Уљаревић 1. Тренер: Дарко Таврић.