U 5. kolu Lige 6 za prvaka BiH KK "Leotar" je u Sportskoj dvorani "Miloš Mrdić" pobijedio KK "Borac" iz Banjaluke 83:79 (17:24, 25: 17, 29:21, 12:15). Ovo je druga pobjeda Trebinjaca u četiri dana jer su u subotu slavili u Sarajevu protiv KK "Spars".

Leotar je zasluženo slavio, a iz redova večerašnjeg protivnika imali su samo riječi hvale na igru Trebinjaca.

Gosti su bolje otvorili utakmicu i nakon pet minuta bilo je 4:10, a prvi period završio je sa 17:24. Tokom druge četvrtine potpuno druga situacija na parketu jer je domaćin ovaj period dobio sa 25:17 tako da se na pšoluvrijeme otišlo sa vođstvom domaćina od 42:41.

Trebinjci su u trećem periodu vodili i sa plus 11 koševa u 25. minutu (59:48), ali se u posljednjih deset minuta ušlo sa 71:64. Gosti su polako smanjivali prednost i 19 sekundi do kraja Jeftić je sa linije slobodnih bacanja postigao jedan koš za 81:79. Gosti su imali napad, ali je Baldvin promašio da bi B. Đurasović u posljednjoj sekundi postigao poene konačan rezultat 83:79.

Najefikasniji u redovima pobjednika bili su Lužaić sa 18, Jeftić je imao dabl-dabl učinak od 15 koševa i 10 skokova, a 15 koševa dao je i Šakotić. U redovima gostiju Baldvin je dao 26 koševa.

Nakon utakmice trener Marko Ičelić je naglasio da mu je puno srce i da njegova ekipa živi svoj san, jer oni znaju koliko su dali energije u sve dosadašnje rezultate.

"Dvije vezane teške utakmice smo dobili, a Borac je ABAligaš i ima odličan roster. Treba reći svaka čast i hvala momci. Idemo dalje i nećemo stati na ovome. Mislim da je ovaj tim pokazao nešto veliko jer smo treći ostali u prvenstvu, a sada smo na diobi trećeg mjesta u Ligi 6", jasan je Ičelić.

U narednom kolu Leotar gostuje u Širokom.

Treba napomenuti da je večerašnju utakmicu pratila najbolja svjetska odbojkašica Tijana Bošković u društvu svoje porodice, a na parketu u redovima Borca bio je njen brat Vuk.

KK "Leotar": Šćekić, B. Đurasović 6, Raičević 2, Aleksić 3, Lužaić 18, Milidragović 6, Ninković 4, Šakotić 15, Jeftić 15, Milovanović 4, Krtinić 10. Trener: Marko Ičelić.

KK "Borac": Gavrić 3, Cunnigham 15, Dragojević, Baldwin 26, Knežević 4, Šorak, Šešlija 2, Ponjavić 8, Kenić 9, Bošković 9, Delalić 3, Reljić. Trener: Zoran Kašćelan.