У 5. колу Лиге 6 за првака БиХ КК "Леотар" је у Спортској дворани "Милош Мрдић" побиједио КК "Борац" из Бањалуке 83:79 (17:24, 25: 17, 29:21, 12:15). Ово је друга побједа Требињаца у четири дана јер су у суботу славили у Сарајеву против КК "Спарс".

Леотар је заслужено славио, а из редова вечерашњег противника имали су само ријечи хвале на игру Требињаца.

Гости су боље отворили утакмицу и након пет минута било је 4:10, а први период завршио је са 17:24. Током друге четвртине потпуно друга ситуација на паркету јер је домаћин овај период добио са 25:17 тако да се на пшолувријеме отишло са вођством домаћина од 42:41.

Требињци су у трећем периоду водили и са плус 11 кошева у 25. минуту (59:48), али се у посљедњих десет минута ушло са 71:64. Гости су полако смањивали предност и 19 секунди до краја Јефтић је са линије слободних бацања постигао један кош за 81:79. Гости су имали напад, али је Балдвин промашио да би Б. Ђурасовић у посљедњој секунди постигао поене коначан резултат 83:79.

Најефикаснији у редовима побједника били су Лужаић са 18, Јефтић је имао дабл-дабл учинак од 15 кошева и 10 скокова, а 15 кошева дао је и Шакотић. У редовима гостију Балдвин је дао 26 кошева.

Након утакмице тренер Марко Ичелић је нагласио да му је пуно срце и да његова екипа живи свој сан, јер они знају колико су дали енергије у све досадашње резултате.

"Двије везане тешке утакмице смо добили, а Борац је АБАлигаш и има одличан ростер. Треба рећи свака част и хвала момци. Идемо даље и нећемо стати на овоме. Мислим да је овај тим показао нешто велико јер смо трећи остали у првенству, а сада смо на диоби трећег мјеста у Лиги 6", јасан је Ичелић.

У наредном колу Леотар гостује у Широком.

Треба напоменути да је вечерашњу утакмицу пратила најбоља свјетска одбојкашица Тијана Бошковић у друштву своје породице, а на паркету у редовима Борца био је њен брат Вук.

КК "Леотар": Шћекић, Б. Ђурасовић 6, Раичевић 2, Алексић 3, Лужаић 18, Милидраговић 6, Нинковић 4, Шакотић 15, Јефтић 15, Миловановић 4, Кртинић 10. Тренер: Марко Ичелић.

КК "Борац": Гаврић 3, Цуннигхам 15, Драгојевић, Балдwин 26, Кнежевић 4, Шорак, Шешлија 2, Поњавић 8, Кенић 9, Бошковић 9, Делалић 3, Рељић. Тренер: Зоран Кашћелан.