Fudbaleri Leotara i u narednoj sezoni igraće u Premijer ligi BiH, nakon što su u 31. kolu u Policama pobijedili prijedorski Rudar sa 2:0.

Golove na utakmici postigli su Dujaković u 77. i Krstovski u 90. minutu iz penala, čime je Leotar dva kola prije kraja obezbijedio opstanak.

Trebinjci su tokom svih 90 minuta bili bolji i imali su terensku inicijativu. U 19. minutu udarac Todorovića zaustavila je prečka, a u 23. minutu Čubrilo je šutirao pored gola.

Milović je u 37. minutu šutirao poviše gola, a dvije minute kasnije domaćin je tražio jedanaesterac zbog igranja rukom jednog od gostujućih igrača, ali pištaljka sudije Mujića nije se čula.

Lopta je brzo iznesena iz šesnaesterca gostiju i Mandić se našao sam oči u oči sa golmanom Leotara. Šut napadača Rudara otišao je preko gola. Rezuzltatom 0:0 otišlo se na odmor.

Domaćin je zaprijetio u 56. minutu kada je Perišićev šut otišao pored gola, a u 72. minutu sa gol crte glavom čist gol spasava Dojčinović.

A onda erupcija oduševljenja na Policama. Lopta je došla do Krstovskog koji asistira Dujakoviću koji postiže gol za 1:0 u 77. minutu.

Leotar steže obruč oko gola gostiju i u 89. minutu napravljen je prekršaj nad Spaićem unutar šesnaesterca i sudija je pokazao na bijelu tačku.

Dujaković je šutirao, ali Ščekić je odbranio udarac. Pomoćni sudija je signalizirao da se golman kretao prije udarca i penal je poništen. Sada je loptu uzeo Krstovski i siguran je bio realizator.

Igrači Rudara su opkolili glavnog sudiju, ali bez rezultata jer Mujić nije mijenjao svoju odluku. Do kraja nije bilo više uzbuđenja tako da je ova utakmica završila sa 2:0.

Kad je glavni sudija odsvirao kraj utakmice slavlje na terenu i u tribinama je počelo, a nastavilo se u svlačionici. Dočekan je opstanak dva kola prije kraja, a san je dosanjan.

Nakon utakmice trener Leotara Miodrag Bodiroga je rekao da je njegova ekipa možda danas bila ponajbolja na terenu jer su dobro kontrolisali igru.

"Biću otvoren - gosti su imali jednu šansu u prvom periodu, a mi osim postignutih golova imali smo prilike da prije riješimo utakmicu. Čestitke svima i ne želim nikoga da zaboravim od igrača, uprave, trenera u stručnom štabu, svima upućujem čestitke. Veliko hvala navijačima što su došli da nas podrže i što su bili uz nas u nastavku prvenstva", istakao je Bodiroga.

U narednom kolu Leotar gostuje u Mostaru kod NK "Zrinjski".

Stadion u Policama. Glavni sudija: Elvis Mujić - Banovići – Gradiška. Pomoćne sudije: Davor Beljo – Mostar i Marko Perić – Mostar. Četvrti sudija: Dragan Petrović - Banja Luka. Posmatrač suđenja: Dalibor Drašković – Istočno Sarajevo.

FK "Leotar": Puletić, Milović, Stanojević, Čubrilo, Todorović (od 72. minuta Paranos), Dujaković, Santrač (od 86. minuta Čolić), Medan (od 2. minuta Govedarica, od 62. minuta Krstovski), Đurić, Perišić (od 86. minuta Spaić), Sekulović.

FK "Rudar": Šćekić, Sadiku, Pekija, Jovan Vladimir Pavlović (od 81. minuta Djeljilj), Santos (od 78. minuta Kulenović), Mandić, Dojčinović, Hodžić (od 86. minuta Danilović), Radulović (od 78. minuta Knežević), Zekanović (od 81. minuta Burazor), Jakupović.