Фудбалери Леотара и у наредној сезони играће у Премијер лиги БиХ, накoн што су у 31. колу у Полицама побиједили приједорски Рудар са 2:0.

Голове на утакмици постигли су Дујаковић у 77. и Крстовски у 90. минуту из пенала, чиме је Леотар два кола прије краја обезбиједио опстанак.

Требињци су током свих 90 минута били бољи и имали су теренску иницијативу. У 19. минуту ударац Тодоровића зауставила је пречка, а у 23. минуту Чубрило је шутирао поред гола.

Миловић је у 37. минуту шутирао повише гола, а двије минуте касније домаћин је тражио једанаестерац због играња руком једног од гостујућих играча, али пиштаљка судије Мујића није се чула.

Лопта је брзо изнесена из шеснаестерца гостију и Мандић се нашао сам очи у очи са голманом Леотара. Шут нападача Рудара отишао је преко гола. Резузлтатом 0:0 отишло се на одмор.

Домаћин је запријетио у 56. минуту када је Перишићев шут отишао поред гола, а у 72. минуту са гол црте главом чист гол спасава Дојчиновић.

А онда ерупција одушевљења на Полицама. Лопта је дошла до Крстовског који асистира Дујаковићу који постиже гол за 1:0 у 77. минуту.

Леотар стеже обруч око гола гостију и у 89. минуту направљен је прекршај над Спаићем унутар шеснаестерца и судија је показао на бијелу тачку.

Дујаковић је шутирао, али Шчекић је одбранио ударац. Помоћни судија је сигнализирао да се голман кретао прије ударца и пенал је поништен. Сада је лопту узео Крстовски и сигуран је био реализатор.

Играчи Рудара су опколили главног судију, али без резултата јер Мујић није мијењао своју одлуку. До краја није било више узбуђења тако да је ова утакмица завршила са 2:0.

Кад је главни судија одсвирао крај утакмице славље на терену и у трибинама је почело, а наставило се у свлачионици. Дочекан је опстанак два кола прије краја, а сан је досањан.

Након утакмице тренер Леотара Миодраг Бодирога је рекао да је његова екипа можда данас била понајбоља на терену јер су добро контролисали игру.

"Бићу отворен - гости су имали једну шансу у првом периоду, а ми осим постигнутих голова имали смо прилике да прије ријешимо утакмицу. Честитке свима и не желим никога да заборавим од играча, управе, тренера у стручном штабу, свима упућујем честитке. Велико хвала навијачима што су дошли да нас подрже и што су били уз нас у наставку првенства", истакао је Бодирога.

У наредном колу Леотар гостује у Мостару код НК "Зрињски".

Стадион у Полицама. Главни судија: Елвис Мујић - Бановићи – Градишка. Помоћне судије: Давор Бељо – Мостар и Марко Перић – Мостар. Четврти судија: Драган Петровић - Бања Лука. Посматрач суђења: Далибор Драшковић – Источно Сарајево.

ФК "Леотар": Пулетић, Миловић, Станојевић, Чубрило, Тодоровић (од 72. минута Паранос), Дујаковић, Сантрач (од 86. минута Чолић), Медан (од 2. минута Говедарица, од 62. минута Крстовски), Ђурић, Перишић (од 86. минута Спаић), Секуловић.

ФК "Рудар": Шћекић, Садику, Пекија, Јован Владимир Павловић (од 81. минута Дјељиљ), Сантос (од 78. минута Куленовић), Мандић, Дојчиновић, Хоџић (од 86. минута Даниловић), Радуловић (од 78. минута Кнежевић), Зекановић (од 81. минута Буразор), Јакуповић.