У 27. колу Премијер БиХ РК "Леотар" је у Грачаници изгубио од истоимене екипе 37:26 (22:9). Овим поразом Тртебињци су пали на пето мјесто јер су остали на 30 бодова, а Грачаница их је престигла јер сада има 31 бод.

Домаћин се дебело реванширао Леотару јер су у оквиру 12. кола поражени у Требињу са 24:21.

Играло се гол за гол све до 10. минута и резултата 5:5. Тада домаћин за седам минута даје седам голова, а не прима ниједан тако да је на семафору у 17. минуту писало 12:5. Тек тада голом Ивановића гости смањују на 12:6.

До одласка на одмор домаћин прави још једну серију од 10:3 тако да се на полувријеме отишло са 22:9.

Током другог полувремена неколико пута је домаћин имао и плус 15 голова разлике - 26:11, 31:16, 35:20, али након 60 минута на семафору је писало 37:26.

Најефикаснији код побједника били су Панџић са 8 и О. Мехмедовић са 7 голова, а код Леотара Милојевић са 8 и Ивановић са 6 голова.

У наредном колу у Требиње долази РК "Коњух" из Живиница.

Спортска дворана "Луке". Судијски пар: Амар Коњичанин и Дино Коњичанин (Високо). Делегат: Дамир Бобо (Бањалука). Искључења: "Грачаница 3x2, а Леотар 1x2. Седмерци: Грачаница 4(4), а Леотар 4(3).

РК "Грачаница": Џанбеговић, Шахдановић 2, Јеремић 4, О. Мехмедовић 7, Џиновић 1, Бижић, Мехмедчехајић 5, Тркуља 1, Д. Мехмедовић, Хаџихасановић, Џелиловић 6, Граховац, Мусић 3, Ласица, Панџић 8. Тренер: Дамир Доборац.

РК "Леотар": Савовић, Вераја, Аризановић 3, Нинковић, Милојевић 8, Ивановић 6, Парежанин, Уљаревић, Ратковић 4, Томић 2, Тодоров, Бабић 1, В. Ковач, Смајилбеговић 2, Кнежевић. Тренер: Дарко Таврић.