У 26. колу Премијер лиге БиХ РК "Леотар" је у Спортској дворани "Милош Мрдић" побиједио РК "Маглај" из истоименог мјеста 32:24 (19:12). Ово је 14 побједа Требињаца и сада имају 30 бодова.

Гости су у првих десет минута били бољи и тада је резултат био 4:5. У наредних десет минута Леотар прави серију од 8:1 тако да је на семафору у 17. минуту писало 12:6. До одласка на одмор домаћин постиже седам, а гости шест и на полувријеме се одлази са резултатом 19:12.

Домаћин у других 30 минута одржава предност, а у 57. минуту била је и највећа, плус девет - 32:23, али гости до краја постижу још један гол за коначан резултат од 32:24.

Код побједника најефикаснији је био Смајилбеговић са 11 и Милојевић са 5 голова, док су голмани Савовић и Кнежевић имали 14 одбрана, а код гостију Барјактаревић је дао 6 голова.

Након утакмице тренер Дарко Таврић је похвалио своје играче јер су многи мислили да је ова утакмица унапријед добијена.

"То је требало доказати на терену. Честитам мојим момцима на побједи, а до краја има још четири утакмице", јасан је Таврић.

У наредном колу Требињци гостују у Грачаници гдје их дочекује истоимена екипа.

Спортска дворана "Милош Мрдић", 400 гледалаца. Судијски пар: Бранимир Билић и Филип Дуганџић (оба Љубушки). Делегат: Миленко Турудић. Искључења: Леотар 3x2, а Маглај 0.

РК "Леотар": Савовић, Вераја, Аризановић 3, Нинковић 1, Милојевић 5, Ивановић, Парежанин 1, Уљаревић 2, Ратковић 4, Томић 1, Тодоров, Бабић 2, В. Ковач 2, Смајилбеговић 11, Кнежевић. Тренер: Дарко Таврић.

РК "Маглај": Селимбеговић, Басор 2, Суљаковић 5, Кендић 2, Карабеговић 2, Барјактаревић 6, Босић, Крпић 4, Хасић 2, Станчић 1. Тренер: Ке4нан Башић.