У 28. колу Премијер лиге БиХ, у Спортској дворани “Милош Мрдић” РК “Леотар” је играо неријешено са РК “Извиђач” из Љубушког 27:27 (13:14). Неријешеним резултатом Леотар је остао И даље на трећем мјесту са два бода предности над вечерашњим противником

У једној одличној утакмици Леотар и Извиђач су пружили рукометну чаролију због које сви који нису дошли вечерас могу да жале. Било је ту свега - од одличних одбрана голмана на обје стране до потеза појединаца.

Било је преокрета и вођства домаћина, па гостију до шест голова, али домаћин је све то успио да стигне и да престигне. Ипак неријешен резултат је најправеднији иако за другим бодом могу да жале и једни и други.

Водио је домаћин по један гол разлике до 21. минута, али тада гости прелазе у минимално вођство од 10:11. За три минута серијом 3:0 домаћин прелази у предност од 13:11, али гости до краја полувремена враћају са 0:3 и на одмор се одлази са резултатом 13:14.

Током другог полувремена гости полако повећавају предност и у 44. минуту долазе до плус шест голова разлике 18:24. Када су сви мислили да је то крај домаћина, френетичним навијањем за наредних десет минута Леотар прави серију 8:1 и долази у предност од 26:25. У тим моментима блиста голман Кнежевић, Нинковић даје голове са позиције пивотмена, Бабић… У 57. минуту постигнут је и коначан резултат 27:27.

Након утакмице актери обје екипе добили су аплаузе.

Код домаћина треба истаћи и голмана Савовића који је током првог полувремена држао домаћина у животу И све остале играче, а код гостију голмани су били одлични, а најефикаснији су били Кос са 6, Бубало и Павловић са по4 гола.

У наредном колу Леотар гостује у Високом код РК “Босна”.

Спортска дворана „Милош Мрдић“, 600 гледалаца. Судијски пар: Недим Липа (Сарајево) и Аднан Мухтаревић (Живинице). Делегат: Самир Суљевић (Сарајево). Искључења: Леотар 4x2, а Извиђач 5x2. Црвени картон: Бебек 22.минут. Седмерци: Леотар 6(2), а Извиђач 5(2).

РК „Леотар“: Савовић, Вераја, Аризановић 2, Нинковић 2, Милојевић 5, Ивановић 5, Парежанин 3, Ратковић 3, Томић 1, Тодоров, Бабић 1, Д. Ковач, Мичевић, Смајилбеговић 5. Тренер: Дарко Таврић.

РК „Извиђач“: Херцег, Вукшић 2, Лукенда 3, Алиловић 1, Кос 6, Дедић, Бошковић 2 , Мишетић, Бубало 4, Шаравања 1, Алихоџић, Павловић 4, Ћешко 3, Бебек, Муховић 1, Суљевић. Тренер: Тони Чолина.