U 25. kolu Prvenstva BiH KK "Leotar" je u Sportskoj dvorani "Miloš Mrdić" pobijedio HKK "Zrinjski" iz Mostara 90:82 (23:14, 22:24, 14:18, 31:26). Ovo je bila oproštajna utakmica Trebinjaca pred svojim navijačima, a prije nastavka u Ligi 6.

Leotar je nakon tri minuta igre imao 8:0, a nakon prvih deset minuta bilo je 23:14. Leotar je nastavio sa dobrom igrom u drugoj četvrtini i nakon 15 minuta bilo je 35:24, ali do odlaska na odmor domaći su dali 10, a gosti 14 i nakon 20 minuta igre na semaforu je pisalo 45:38.

Gosti su treću četvrtinu bolje odigrali od domaćina i nju su riješili u svoju korist 14:18 i u posljednjih deset minuta ušlo se sa 59:56. Gosti se nisu predavali i bili su za petama Trebinjcima, ali domaćin je bolje zaigrao odbranu i u 35. minutu povećao je prednost na plus devet - 71:62, i do kraja utakmice je održavao tu prednost za konačan rezultat od 90:82.

Nakon utakmice trener Marko Ičelić naglasio je da je utakmica bila dobra sa obje strane, a ekipa Zrinjskog je u posljednjih sedam utakmica imala pet pobjeda.

"Čestitam mojim momcima na pronalaženju pozitivne energije svih 40 minuta. Šansu su dobili i igrači sa manjom minutažom. Očekivao sam ovakvu utakmicu, ali su moji igrači odgovorili na odličan način", rekao je Ičelić

U narednom kolu Trebinjci gostuju u Bijeljini kod KK "Radnik".

KK "Leotar": B. Đurasović14, Raičević15, Aleksić4, Lužaić 9, Milidragović 5, Ninković, Šakotić16, Jeftić19, Milanović, N. Đurasović, Krtinić 6, Šćekić 2. Trener: Marko Ičelić.

HKK "Zrinjski": Zomislić, Soldo 3, Zovko 2, Đurašević, Božić, Naletilić 20, Čerkezović 16, Zlomislić 4, Čović 10, Podojak 11, Pajić, Veljković 18. Trener: Zoran Glomazić