У 25. колу Првенства БиХ КК "Леотар" је у Спортској дворани "Милош Мрдић" побиједио ХКК "Зрињски" из Мостара 90:82 (23:14, 22:24, 14:18, 31:26). Ово је била опроштајна утакмица Требињаца пред својим навијачима, а прије наставка у Лиги 6.

Леотар је након три минута игре имао 8:0, а након првих десет минута било је 23:14. Леотар је наставио са добром игром у другој четвртини и након 15 минута било је 35:24, али до одласка на одмор домаћи су дали 10, а гости 14 и након 20 минута игре на семафору је писало 45:38.

Гости су трећу четвртину боље одиграли од домаћина и њу су ријешили у своју корист 14:18 и у посљедњих десет минута ушло се са 59:56. Гости се нису предавали и били су за петама Требињцима, али домаћин је боље заиграо одбрану и у 35. минуту повећао је предност на плус девет - 71:62, и до краја утакмице је одржавао ту предност за коначан резултат од 90:82.

Након утакмице тренер Марко Ичелић нагласио је да је утакмица била добра са обје стране, а екипа Зрињског је у посљедњих седам утакмица имала пет побједа.

"Честитам мојим момцима на проналажењу позитивне енергије свих 40 минута. Шансу су добили и играчи са мањом минутажом. Очекивао сам овакву утакмицу, али су моји играчи одговорили на одличан начин", рекао је Ичелић

У наредном колу Требињци гостују у Бијељини код КК "Радник".

КК "Леотар": Б. Ђурасовић14, Раичевић15, Алексић4, Лужаић 9, Милидраговић 5, Нинковић, Шакотић16, Јефтић19, Милановић, Н. Ђурасовић, Кртинић 6, Шћекић 2. Тренер: Марко Ичелић.

ХКК "Зрињски": Зомислић, Солдо 3, Зовко 2, Ђурашевић, Божић, Налетилић 20, Черкезовић 16, Зломислић 4, Човић 10, Подојак 11, Пајић, Вељковић 18. Тренер: Зоран Гломазић