У 17. колу Премијер лиге БиХ ЖРК "Леотар" је у Спортској дворани "Милош Мрдић" поражен од ХЖРК "Зрињски" из Мостара 21:29 (9:13). Ово је био дерби зачеља табеле, а гошће су дошле до треће побједе у првенству.

Гошће су почеле фуриозно и у 11. минуту на семафору је писало 1:6. Добром игром домаћа екипа је дошла на минус два 7:9 у 23. минуту, али Мостарке поново праве серију 0:3 и на одмор се одлази са резултатом 9:13.

У првих пет минута другог полувремена гошће поново праве серију од 0:4 тако да је у 35. минуту било 9:17. Средином другог полувремена гошће долазе и до највеће предност 14:27 у 50. минуту. До краја утакмице домаћин је пружио бољу игру и направио серију од 7:2 за коначан резултат од 21:29.

Најефикаснија у редовима домаћина била је Боро, а код гошћи Розић, а обје су дале по 9 голова.

У наредном колу у Требињке су слободне.

Спортска дворана "Милош Мрдић". Судијски пар: Харис Хаџикадунић и Кемал Видилмић (Зеница). Делегат: Марио Приморац (Љубушки). Искључења: Леотар 5x2, а Зрињски 8x2. Седмерци: Леотар 4(3), а Зрињски 4(4).

ЖРК "Леотар": Гаћина 1, Спаић, Боро 9, Бркан, Црногорац, Ратковић 1, Којовић, Ковачевић, Сикимић, Кисин, Дурсун 2, Шаренац, Перотић 4, Рачић, Јегдић 4. Тренер: Здравко Комненовић.

ХЖРК "Зрињски": Софић, Розић 9, М. Колобарић, Пинтул, Милановић 5, Тескереџић, В. Делић, Раић 1, Е. Блажевић, Радош 2, Маројевић, П. Колобарић 3, А. Блажевић 2, Б. Делић, Чајдин 5, Радић 2. Тренер: Ивана Млакић.