U 17. kolu Premijer lige BiH ŽRK "Leotar" je u Sportskoj dvorani "Miloš Mrdić" poražen od HŽRK "Zrinjski" iz Mostara 21:29 (9:13). Ovo je bio derbi začelja tabele, a gošće su došle do treće pobjede u prvenstvu.

Gošće su počele furiozno i u 11. minutu na semaforu je pisalo 1:6. Dobrom igrom domaća ekipa je došla na minus dva 7:9 u 23. minutu, ali Mostarke ponovo prave seriju 0:3 i na odmor se odlazi sa rezultatom 9:13.

U prvih pet minuta drugog poluvremena gošće ponovo prave seriju od 0:4 tako da je u 35. minutu bilo 9:17. Sredinom drugog poluvremena gošće dolaze i do najveće prednost 14:27 u 50. minutu. Do kraja utakmice domaćin je pružio bolju igru i napravio seriju od 7:2 za konačan rezultat od 21:29.

Najefikasnija u redovima domaćina bila je Boro, a kod gošći Rozić, a obje su dale po 9 golova.

U narednom kolu u Trebinjke su slobodne.

Sportska dvorana "Miloš Mrdić". Sudijski par: Haris Hadžikadunić i Kemal Vidilmić (Zenica). Delegat: Mario Primorac (Ljubuški). Isključenja: Leotar 5x2, a Zrinjski 8x2. Sedmerci: Leotar 4(3), a Zrinjski 4(4).

ŽRK "Leotar": Gaćina 1, Spaić, Boro 9, Brkan, Crnogorac, Ratković 1, Kojović, Kovačević, Sikimić, Kisin, Dursun 2, Šarenac, Perotić 4, Račić, Jegdić 4. Trener: Zdravko Komnenović.

HŽRK "Zrinjski": Sofić, Rozić 9, M. Kolobarić, Pintul, Milanović 5, Teskeredžić, V. Delić, Raić 1, E. Blažević, Radoš 2, Marojević, P. Kolobarić 3, A. Blažević 2, B. Delić, Čajdin 5, Radić 2. Trener: Ivana Mlakić.