У 22. колу Премијер лиге БиХ РК "Леотар" је у Спортској дворани "Милош Мрдић" побиједио "Слогу" из Горњег Вакуфа-Ускопља резултатом 28:27(16:17). Новом побједом Требињци се и даље налазе на трећем мјесту са 27 бодова.

У једној узбудљивој и сјајној утакмици домаћин је славио пред великим бројем навијача, а међу њима било је доста и гостујућих љубитеља рукомета.

Леотар је добро отворио утакмицу и у седмом минуту је било 5:3. Тада гости серијом 0:5 за шест минута прелазе у вођство од 5:8. Гости чувају ту разлику, а у једном моменту су је и повећали на 9:13 у 23. минуту. До одласка на полувријеме Леотар је дао седам, а гост три гола тако да се на паузу отишло са минималном предношћу гостију од 16:17.

На почетку другог полувремена домаћин од резултата 16:19 дошао у вођство од 21:19. Предност играча Дарка Таврића од једног гола била је све до 54. минута када су гости прешли у вођство од 26:27. До краја утакмице Требињци су постигли два гола за коначан резултат од 28:27.

Код домаћина најефикаснији је био Томић са 8 голова те Смајилбеговић са 5, а код гостију Амитовић и Арсенић дали су по 7 голова уз одличне одбране голмана Грча.

У наредном колу Требињци гостују у Вогошћи гдје их дочекује истоимена екипа.

Спортска дворана "Милош Мрдић". Судијски пар: Жарко Хрстић и Анте Рашић (Љубушки). Делегат: Горан Сушић (Чапљина). Искључења: Леотар (5x2) , а Слога (8x2). Седмерци: Леотар 9(7), а Слога 5(3).

РК "Леотар": Савовић, Вераја, Аризановић , Нинковић, Милојевић 4, Ивановић 4, Парежанин 3, Уљаревић 1, Ратковић 2, Томић 8, Тодоров 1, Бабић, В. Ковач, Д. Ковач, Смајилбеговић 5, Кнежевић. Тренер: Дарко Таврић.

РК "Слога": Агић, Биљака 2, Халебић 1, Амитовић 7, Штркаљ, Ајдин Демировић 4, Грчо, Поквић, Бокшић 1, Марсенић 7, Каравдић, Амер Демировић 3, Кривокапић 2. Тренер: Един Хаџиабдић.