U 22. kolu Prvenstva BiH KK "Leotar" je poražen u Sportskoj dvorani "Miloš Mrdić" od HKK "Široki" iz Širokog Brijega 72:86 (18:22, 14:24, 16:20, 24:20). Trebinjci su pokušavali da se suprostave članu ABA 2 lige, ali gosti su bili bolji protivnik i zasluženo pobijedili.

Gosti su poveli trojkom Božića, a u petom minutu imali su prednost od 2:11. Ipak je domaćin preokrenuo u sedmom minutu na 14:13, ali prvih deset minuta pripalo je gostima 18:22.

Tokom druge četvrtine gosti su povećali prednost tako da je u 15. minutu semafor pokazivao plus 15 za goste 21:36, a na poluvrijeme se otišlo sa 32:46.

Sredinom treće četvrtine domaćin je smanjio na osam koševa razlike 44:52, ali Široki ponovo povećava na plus 16 (44:60), a u posljednjih deset minuta ušlo se sa 48:66.

Leotar je posljednjih deset minuta dobio sa 24:20 tako da je konačan rezultat 72:86.

U redovima domaćina najefikasniji su bili Lužaić sa 18, Jeftić sa 17 i Šakotić sa 15 koševa, a u redovima gostiju Vucić je imao dabl-dabl učinak od 16 koševa i 11 skokova, a najefikasniji je bio Ivanov sa 21 košem.

Nakon utakmice trener Marko Ičelić zahvalio se publici koja je došla u velikom broju i tokom cijele utakmice bodrila njegovu ekipu.

"Čestitam ekipi Širokog na jednoj dobroj utakmici. Mi smo u utakmicu ušli sa respektom i malom dozom straha, a to nije trebalo jer su moji igrači ostvarili primarni cilj. Tražio sam od njih samo da se nameću i da bude jedna dobra borba. Oni imaju širi roster i igraju ABA 2 ligu, a to je nivo više što se i vidjelo. Čestitam mojim igračima i ovo nije ništa strašno jer su do sada gubili na jedan ili dva posjeda", rekao je Ičelić.

U narednom kolu Trebinjci su slobodni.

KK "Leotar": B. Đurasović 5, Raičević 7, Šakotić 15, Jeftić 17, N. Đurasović, Ščekić, Aleksić, Lužaić 18, Milidragović 5, Ninković, Milanović 5, Krtinić. Trener: Marko Ičelić.

KK "Široki": Ivanov 21, Vucič 16, Bilinovac 2, Caruthers 9, Božić 20, Kučan 2, Čolak 14, Galić, Čović 2, Čavar, Damjanović, Vujanović. Trener: Danijel Jusup.