У 22. колу Првенства БиХ КК "Леотар" је поражен у Спортској дворани "Милош Мрдић" од ХКК "Широки" из Широког Бријега 72:86 (18:22, 14:24, 16:20, 24:20). Требињци су покушавали да се супроставе члану АБА 2 лиге, али гости су били бољи противник и заслужено побиједили.

Гости су повели тројком Божића, а у петом минуту имали су предност од 2:11. Ипак је домаћин преокренуо у седмом минуту на 14:13, али првих десет минута припало је гостима 18:22.

Током друге четвртине гости су повећали предност тако да је у 15. минуту семафор показивао плус 15 за госте 21:36, а на полувријеме се отишло са 32:46.

Средином треће четвртине домаћин је смањио на осам кошева разлике 44:52, али Широки поново повећава на плус 16 (44:60), а у посљедњих десет минута ушло се са 48:66.

Леотар је посљедњих десет минута добио са 24:20 тако да је коначан резултат 72:86.

У редовима домаћина најефикаснији су били Лужаић са 18, Јефтић са 17 и Шакотић са 15 кошева, а у редовима гостију Вуцић је имао дабл-дабл учинак од 16 кошева и 11 скокова, а најефикаснији је био Иванов са 21 кошем.

Након утакмице тренер Марко Ичелић захвалио се публици која је дошла у великом броју и током цијеле утакмице бодрила његову екипу.

"Честитам екипи Широког на једној доброј утакмици. Ми смо у утакмицу ушли са респектом и малом дозом страха, а то није требало јер су моји играчи остварили примарни циљ. Тражио сам од њих само да се намећу и да буде једна добра борба. Они имају шири ростер и играју АБА 2 лигу, а то је ниво више што се и видјело. Честитам мојим играчима и ово није ништа страшно јер су до сада губили на један или два посједа", рекао је Ичелић.

У наредном колу Требињци су слободни.

КК "Леотар": Б. Ђурасовић 5, Раичевић 7, Шакотић 15, Јефтић 17, Н. Ђурасовић, Шчекић, Алексић, Лужаић 18, Милидраговић 5, Нинковић, Милановић 5, Кртинић. Тренер: Марко Ичелић.

КК "Широки": Иванов 21, Вуцич 16, Билиновац 2, Царутхерс 9, Божић 20, Кучан 2, Чолак 14, Галић, Човић 2, Чавар, Дамјановић, Вујановић. Тренер: Данијел Јусуп.