У 19. колу Премијер лиге БиХ РК "Леотар" побиједио је у Спортској дворани "Милош Мрдић" МРК "Искра" из Бугојна 33:22 (19:12). Ово је 11 побједа Требињаца која сада имају 23 бода.

До шесте минуте играло се гол за гол 3:3, а онда домаћин преузима ствар у своје руке. Серијом од 8:1 у 20. минуту долази до вођства од 11:4. Гости мини серијом од 0:3 долазе до минус четири 11:7, али до крај полувремена играчи домаће екипе поново су "стегнули зубе" и на полувријеме се отишло са 19.12.

Током другог полувремена предност расте тако да је у 54. минуту било 31:17. До краја утакмице у домаћој екипи сви играчи су осјетили драж играња у првој постави тако да је публика громогласно поздрављала сваки њихов потез. Млади рукометаши су знали да им узврате, јер је сваки од њих дао максимум и оправдали су пружено повјерење.

Најефикаснији на утакмици био је Смајилбеговић са 11 и Милојевић са 6 голова, а треба издвојити феноменалног голмана Савовића који је имао 15 одбрана, а код гостију некадашњи играч Леотара Јанковић.

Након утакмице тренер Дарко Таврић је истакао да је ово трећа везана побједа његове екипе.

"Хвала публици што нас је подржала и идемо на ново гостовање. Даћемо све од себе да поновимо позитиван резултат", казао је Таврић.

У наредном колу Требињци гостују у Завидовићима гдје их дочекује екипа РК "Криваја".

Спортска дворана "Милош Мрдић". Судијски пар: Хасановић-Ширић. Делегат: Немин Салкановић. Искључења: Леотар (2x2), а Искра (2X2). Седмерци: Леотар 8(8), а Искра 5(2).

РК "Леотар": Савовић, Вераја 1, Аризановић 2, Нинковић, Милојевић 6, Ивановић 1, Парежанин 1, Уљаревић 1, Ратковић 3, Томић 5, Тодоров, Бабић 1, Стојановић, В. Ковач 1, Д. Ковач, Смајилбеговић 11. Тренер: Дарко Таврић.

МРК "Искра": Слипац, Шкољан 1, Бостан 3, Превшић 1, Торлаковић 2, Љутић 2, Чекић 2, Калтак, Јанковић 9, Полић, Тодоровић 2, Халиловић, Пурић 1, Абрамовић, Хабиб. Тренер: Борут Мачек.