U finalu Kupa Republike Srpske KK "Borac" je u Sportskoj dvorani "Borik" pobijedio KK "Leotar" 94:86 (31:19, 20:14, 20:28). Domaćin je dobio prve dvije, a gosti treću i četvrtu četvrtinu, ali je na kraju pehar pripao Borcu u jednoj zanimljivoj utakmici posebno u drugom poluvremenu.

Trebinjci su poveli sa 0:2, 5:6, ali domaćin u petom minutu ima 15:8. Polako Borac podiže prednost koja je nakon prvih deset minuta iznosila plus 12 koševa 31:19.

Tokom drugih deset minuta prvoplasirani tim ABA 2 lige je podigao svoju prednost na 21 koš razlike 45:24, 47:26 i 49:28 u 18. minutu utakmice. U preostala dva minuta Leotar je smanjio rezultat i na poluvrijeme se otišlo sa 51:33.

Treću četvrtinu Leotar je dobro odigrao i ovaj perioid dobio je sa 23:25 i u posljednjih deset minuta ušlo se sa rezultatom 74:58. Na početku četvrte četvrtine gosti prave mini seriju 0:9 i dolaze na 74:67 u 34. minutu.

Samo minut kasnije pri rezultatu 77:69 sudije sviraju Lužaiću nesportsku, a treneru Ičeliću drugu tehničku. Domaćin daje tri koša iz slobodnih bacanja, a nakon toga i trojku postiže Janković tako da se Borac odvojio na plus 14. Ipak, do kraja meča Trebinjci su ponovo smanjili razliku za konačan rezultat od 94:86.

Kod Borca najefikasniji je bio Kondić 21 i Baldvin sa 18 koševa , a kod Leotara su četiri igrača imala dvocifren koš učinak i to Šakotić 17, Raičević 15, B. Đurasović 11, a Milidragović je imao dabl-dabl učinak od 14 koševa i 10 skokova.

KK "Borac": Baldvin 18, Kondić 21, Šešlija 8, Kenić 6, Bošković 11, Gavrić 6, Cunnigham 3, Dragojević, Knežević, Ponjavić 12, Janković 7, Reljić 2. Trener: Dragan Nikolić.

KK "Leotar": B. Đurasović 11, Raičević 15, Šakotić 17, Jeftić 8, N. Đurasović 6, Aleksić 5, Mijatović, Lužaić 3, Milidragović 14, Ninković, Milanović, Krtinić 7. Trener: Marko Ičelić.