У финалу Купа Републике Српске КК "Борац" је у Спортској дворани "Борик" побиједио КК "Леотар" 94:86 (31:19, 20:14, 20:28). Домаћин је добио прве двије, а гости трећу и четврту четвртину, али је на крају пехар припао Борцу у једној занимљивој утакмици посебно у другом полувремену.

Требињци су повели са 0:2, 5:6, али домаћин у петом минуту има 15:8. Полако Борац подиже предност која је након првих десет минута износила плус 12 кошева 31:19.

Током других десет минута првопласирани тим АБА 2 лиге је подигао своју предност на 21 кош разлике 45:24, 47:26 и 49:28 у 18. минуту утакмице. У преостала два минута Леотар је смањио резултат и на полувријеме се отишло са 51:33.

Трећу четвртину Леотар је добро одиграо и овај периоид добио је са 23:25 и у посљедњих десет минута ушло се са резултатом 74:58. На почетку четврте четвртине гости праве мини серију 0:9 и долазе на 74:67 у 34. минуту.

Само минут касније при резултату 77:69 судије свирају Лужаићу неспортску, а тренеру Ичелићу другу техничку. Домаћин даје три коша из слободних бацања, а након тога и тројку постиже Јанковић тако да се Борац одвојио на плус 14. Ипак, до краја меча Требињци су поново смањили разлику за коначан резултат од 94:86.

Код Борца најефикаснији је био Кондић 21 и Балдвин са 18 кошева , а код Леотара су четири играча имала двоцифрен кош учинак и то Шакотић 17, Раичевић 15, Б. Ђурасовић 11, а Милидраговић је имао дабл-дабл учинак од 14 кошева и 10 скокова.

КК "Борац": Балдвин 18, Кондић 21, Шешлија 8, Кенић 6, Бошковић 11, Гаврић 6, Цуннигхам 3, Драгојевић, Кнежевић, Поњавић 12, Јанковић 7, Рељић 2. Тренер: Драган Николић.

КК "Леотар": Б. Ђурасовић 11, Раичевић 15, Шакотић 17, Јефтић 8, Н. Ђурасовић 6, Алексић 5, Мијатовић, Лужаић 3, Милидраговић 14, Нинковић, Милановић, Кртинић 7. Тренер: Марко Ичелић.