U 14. kolu Prvenstva BiH KK "Leotar" je u Sportskoj dvorani "Miloš Mrdić" pobijedio ekipu KK "Promo" iz Donjeg Vakufa rezultatom 82:80 (23:19, 19:18, 21:22, 19:21). Ovo je šesta uzastopna pobjeda košarkaša Marka Ičelića.

Trebinjci su odlično počeli i na početku meča vodili su sa 11:0, a gosti su svoj prvi koš postigli tek u šestom minutu. Do kraja četvrtine prednost se smanjivala tako da je nakon prvih deset minuta bilo 23:19.

U toku druge četvrtine Leotar je održavao prednost od sedam koševa, ali Promo u 19. minutu izjednačuje na 37:37. Trojkom Šakotića odlazi se na odmor sa rezultatom 40:37.

Trebinjci u trećoj četvrtini u 23. minutu ponovo dolaze na plus 11 kod rezultata 56:45, ali u posljednjih deset minuta ulazi se sa 63:59. Leotar vodi tokom posljednjih deset minuta, ali su gosti opet dva puta izjednačavali rezultat na 64:64, 72:72.

Ipak, domaćin je na kraju zasluženo slavio jer gosti nijednom tokom utakmice nisu imali vođstvo.

Kod domaćina najefikasniji su bili Šakotić sa 23 i Jeftić sa 17 koševa, a kod gostiju A. Ilić je dao 18 koševa.

Nakon utakmice trener Marko Ičelić se zahvalio svojim igračima i stručnom štabu.

"Teško je nastaviti kontinuitet gdje imamo šest vezanih pobjeda i igrati u dobrom ritmu u kome se priključuju igrači koji dolaze nakon povreda. Ovim dobijamo samopouzdanje za nastavak sezone. Možda ne izgleda na tabeli tako, ali Promo je nezgodna ekipa", rekao je Ičelić.

Leotar već u srijedu gostuje u Mostaru kod KK "Zrinjski" u zaostaloj utakmici 12. kola.

Sportska dvoran "Miloš Mrdić", 500 gledalaca. Sudije: Nermin Nikšić, Tarik Nikšić i Azur Lusija.

KK "Leotar": B. Đurasović 9, Raičević 6, Aleksić 2, Mijatović, Lužaić 3, Milidragović, Ninković 9, Šakotić 23, Jeftić 17, Milanović 7, Đurasović 4, Krtinić 2. Trener: Marko Ičelić.

KK "Promo": Gatling 12, Šertović 16, Dedajić 6, Alkić, U. Ilić 8, A. Ilić 18, Čavak, Karl 3, Pendić 6, Mulomerović 11. Trener: Slobodan Ninić.