У 14. колу Првенства БиХ КК "Леотар" је у Спортској дворани "Милош Мрдић" побиједио екипу КК "Промо" из Доњег Вакуфа резултатом 82:80 (23:19, 19:18, 21:22, 19:21). Ово је шеста узастопна побједа кошаркаша Марка Ичелића.

Требињци су одлично почели и на почетку меча водили су са 11:0, а гости су свој први кош постигли тек у шестом минуту. До краја четвртине предност се смањивала тако да је након првих десет минута било 23:19.

У току друге четвртине Леотар је одржавао предност од седам кошева, али Промо у 19. минуту изједначује на 37:37. Тројком Шакотића одлази се на одмор са резултатом 40:37.

Требињци у трећој четвртини у 23. минуту поново долазе на плус 11 код резултата 56:45, али у посљедњих десет минута улази се са 63:59. Леотар води током посљедњих десет минута, али су гости опет два пута изједначавали резултат на 64:64, 72:72.

Ипак, домаћин је на крају заслужено славио јер гости ниједном током утакмице нису имали вођство.

Код домаћина најефикаснији су били Шакотић са 23 и Јефтић са 17 кошева, а код гостију А. Илић је дао 18 кошева.

Након утакмице тренер Марко Ичелић се захвалио својим играчима и стручном штабу.

"Тешко је наставити континуитет гдје имамо шест везаних побједа и играти у добром ритму у коме се прикључују играчи који долазе након повреда. Овим добијамо самопоуздање за наставак сезоне. Можда не изгледа на табели тако, али Промо је незгодна екипа", рекао је Ичелић.

Леотар већ у сриједу гостује у Мостару код КК "Зрињски" у заосталој утакмици 12. кола.

Спортска дворан "Милош Мрдић", 500 гледалаца. Судије: Нермин Никшић, Тарик Никшић и Азур Лусија.

КК "Леотар": Б. Ђурасовић 9, Раичевић 6, Алексић 2, Мијатовић, Лужаић 3, Милидраговић, Нинковић 9, Шакотић 23, Јефтић 17, Милановић 7, Ђурасовић 4, Кртинић 2. Тренер: Марко Ичелић.

КК "Промо": Гатлинг 12, Шертовић 16, Дедајић 6, Алкић, У. Илић 8, А. Илић 18, Чавак, Карл 3, Пендић 6, Муломеровић 11. Тренер: Слободан Нинић.