U 11. kolu Prvenstva BiH „Leotar“ je u Sportskoj dvorani „Miloš Mrdić“ pobijedio KK „Bratunac TRB“ iz istoimenog mjesta sa 81:78(23:14, 18:24,22:17, 18:23). Ovo je sedma pobjeda Trebinjaca, a četvrta u nizu.

Do pobjede se došlo teško, ali zasluženo. Trebinjci su odlično počeli utakmicu zakucavanjem B. Đurasovića i nakon 90 sekundi vodili su 10:0. Nakon tajm-auta gostiju ekipa Bratunca je dala svoje prve koševe. Nakon pet minuta bilo je 13:5, a prva četvrtina završena je sa 23:14.

Tokom drugih deset minuta gosti polako smanjuju rezultat tako da je u 15. minutu bio samo koš prednosti 29:28. Ipak se na poluvrijeme otišlo sa plus tri za Leotar - 41:38.

Tokom treće četvrtine domaćin je imao i najveću prednost, plus 14 (61:47), ali se gosti nisu predavali jer se u posljednjih deset minuta ušlo sa 63:55.

Gosti u četvrtoj četvrtini u 35. minutu dolazei do izjednačenja 69:69. Do kraja utakmice bilo je neizvjesno, ali je ekipa Leotara došla do zaslužene pobjede.

Pred početak meča na parket su izašli mladi košarkaši Leotara koji su prije nekoliko dana na turniru „Libertas“ u Dubrovniku u jakoj konkurenciji osvojili treće mjesto.

U narednom kolu Trebinjci gostuju u Mostaru kod HKK “Zrinjski”.

Sportska dvorana „Miloš Mrdić“ oko 800 gledalaca. Sudije: Hrvoje vr, Filip Lovrić i Azur Lusija.

KK „Leotar“: Miljenović, B. Đurasović 21, Raičević 6, Aleksić 2, Tupanjanin, Milidragović, Ninković 5, Šakotić 11, Jeftić 18, Milanović 2, N. Đurasović 16. Trener: Marko Ičelić.

KK „Bratunac TRB“: Vilotijević 9, Vejd 16, Jozef 26, Bojić, Šarenac, Lukić, Mlađenović, Wiliam 4, Drašković 8, Ćirković 15. Trener: Ognjen Radić.