У 11. колу Првенства БиХ „Леотар“ је у Спортској дворани „Милош Мрдић“ побиједио КК „Братунац ТРБ“ из истоименог мјеста са 81:78(23:14, 18:24,22:17, 18:23). Ово је седма побједа Требињаца, а четврта у низу.

До побједе се дошло тешко, али заслужено. Требињци су одлично почели утакмицу закуцавањем Б. Ђурасовића и након 90 секунди водили су 10:0. Након тајм-аута гостију екипа Братунца је дала своје прве кошеве. Након пет минута било је 13:5, а прва четвртина завршена је са 23:14.

Током других десет минута гости полако смањују резултат тако да је у 15. минуту био само кош предности 29:28. Ипак се на полувријеме отишло са плус три за Леотар - 41:38.

Током треће четвртине домаћин је имао и највећу предност, плус 14 (61:47), али се гости нису предавали јер се у посљедњих десет минута ушло са 63:55.

Гости у четвртој четвртини у 35. минуту долазеи до изједначења 69:69. До краја утакмице било је неизвјесно, али је екипа Леотара дошла до заслужене побједе.

Пред почетак меча на паркет су изашли млади кошаркаши Леотара који су прије неколико дана на турниру „Либертас“ у Дубровнику у јакој конкуренцији освојили треће мјесто.

У наредном колу Требињци гостују у Мостару код ХКК “Зрињски”.

Спортска дворана „Милош Мрдић“ око 800 гледалаца. Судије: Хрвоје вр, Филип Ловрић и Азур Лусија.

КК „Леотар“: Миљеновић, Б. Ђурасовић 21, Раичевић 6, Алексић 2, Тупањанин, Милидраговић, Нинковић 5, Шакотић 11, Јефтић 18, Милановић 2, Н. Ђурасовић 16. Тренер: Марко Ичелић.

КК „Братунац ТРБ“: Вилотијевић 9, Вејд 16, Јозеф 26, Бојић, Шаренац, Лукић, Млађеновић, Wилиам 4, Драшковић 8, Ћирковић 15. Тренер: Огњен Радић.