У 14. колу Премијер лиге БИХ РК "Леотар" је на домаћем паркету поражен од РК "Слобода" из Тузле 25:26 (13:9). Велики број љубитеља рукомета испунио је Спортску дворану "Милош Мрдић", али су на крају разочарани изашли из сале јер су  видјели и други минималан пораз својих рукометаша у Требињу.

Прије него што кажемо нешто о утакмици морамо се дотаћи судијског пара Ведада Шкаљића и Едина Куловића. Из домаћег табора кажу да их је овај судијски пар оштетио да не употребимо неку другу ријеч. Написана је жалба из табора требињског клуба, а будући да је утакмица преношена на БХРТ љубитељи и познаваоци рукомета ће видјети судијске неправде на рачун Леотара.

Гости су почели боље и водили су све до 19. минута када је домаћин изједначио на 7:7. Али прије тога десио се један инцидент у 10. минуту који је утицао на даљи ток меча јер су код домаћина Томић, а код гостију Бечић добили црвени картон.

Леотар у 24. минуту долази до три гола предности 10:7, а до краја полувремена и повећава на четири 13:9. Требињци су током другог полувремена одржавали предност све до 45. минута када гости изједначују, а убрзо и воде са 18:19. Посљедње изједначење било је у 49. минуту 21:21. Тада гости праве серију 0:3 и до краја нису дозволили преокрет, а Леотар је успио да смањи само разлику на гол заостатка 25:26.

У посљедњем колу јесењег дијела првенства Леотар гостује у Градачцу код истоименог домаћина.

Након утакмице тренер Дарко Таврић је нагласио да је пресудила дужа клупа.

"Нажалост нисмо издржили до краја, имали су више играча у ротацији и имали су више снаге и побиједили. Нама остаје да се што прије опоравимо и ову полусезону приведемо крају", рекао је Таврић.

Спортска дворана "Милош Мрдић", гледалаца 700. Судијски пар: Ведад Шкаљић-Един Куловић. Делегат: Славен Томић. Искључења: Леотар 4X2, а Слобода 2X2. Седмерци: Леотар 4(3), а Слобода 4(4).

РК "Леотар": Савовић, Вераја, Аризановић 4, Нинковић 1, Милојевић 7, Ивановић 5, Парежанин, Ратковић, Омеровић, Томић, Тодоров 2, В. Ковач, Д. Ковач, Бабић, Мичевић, Смајилбеговић 6. Тренер: Дарко Таврић.

РК "Слобода": Сухоњић 3, Овчина 10, Ђукић, Барјактаровић 4, Чајић, Ђуровић 2, Нурхановић, Ђорђевић, Бубић 1, Пирић, Карахоџић 2, Павлак 2, Борозан, Мојсилов, Бечић 1, Јусић 1. Тренер: Синиша Маркота.