У 12. колу Премијер лиге БиХ РК "Леотар" је у Спортској дворани "Милош Мрдић" славио над екипом "Грачанице" из истоименог мјеста резултатом 24:21 (15:12). Ово је осми тријумф Леотара који се и даље налази на другом мјесту на табели са 17 бодова.

Домаћин је добро почео и водио је 7:5, али је у 15. минуту било 8:8. Након тога Леотар поново води са три гола разлике - 12:9. Са три гола предност - 14:11 одлази се и на паузу.

Током другог полувремена домаћин је одржавао предност, а у 52. минуту предност је износила плус пет -  22:17. До краја су гости постигли четири гола, а домаћин два за коначан резуттат 24:21.

Код Леотара треба истаћи све играче као и голмане Савовића и Омеровића који су кад је требало одлично бранили те навијаче који су у великом броју по кишовитом времену дошли на утакмицу и својим бодрењем допринијели још једном тријумфу.

Након утакмице помоћни тренер Драгиша Кораћевић похвалио је све играче.

"Они су испунили све оно што је договорено у свлачионици. Ниједног момента нисмо сумњали у побједу јер смо се добро припремили за ову утакмицу"  поручио је Кораћевић.

У наредном колу Леотар гостује у Живиницама код РК "Коњух".

Судијски пар: Амар Коњичанин-Дини Коњичанин. Делегат: Сенад Штитковац. Искључења: Леотар 3X2, Грачаница 6X2. Седмерци: Леотар 3(2), а Грачаница 4(3).

РК "Леотар": Савовић, Аризановић 3, Вераја, Нинковић, Милојевић 5, Ивановић 1, Парежанин, Ратковић 3, Омеровић, Томић 8, Тодоров, Бабић, В. Ковач 1, Д. Ковач, Мићевић, Смајилбеговић 3. Тренер: Дарко Таврић.

РК "Грачаница": Џанбеговић, Шахдановић 3, Јермић 3, Кадрић 3, Мехмедовић 1, Џиновић 5, Бижић, Мехмедчехајић, Тркуља, Мехмедовић, Хаџихасановић, Џелиловић, Граховац 3, Мусић, Панџић 3. Тренер: Дамир Доборац.