U 6. kolu Prvenstva BiH KK "Leotar" je u Sportskoj dvorani "Miloš Mrdić" poražen od KK "Borac" iz Banjaluke 78:82 (18:16, 17:23, 22:20, 21:23). Ovom pobjedom gosti su se revanširali za minimalan poraz u prošloj sezoni.

Poveo je domaćin 2:0, ali u petom minutu bilo je 10:10. Tada je Leotar napravio seriju 7:0 i dva minuta prije kraja prve četvrtine vodio je sa 17:10. Do kraja ovog perioda gosti su imali seriju 1:6 i u drugih deset minuta ušlo se sa rezultatom 18:16.

Tokom druge četvrtine gosti su preuzeli vođstvo tako da je u 15. minutu bilo plus sedam za njih - 21:28. Do kraja četvrtine gosti su čuvali prednost, a Šakotić je trojkom četiri sekunde do kraja smanjio na 35:39. S tim rezultatom odišlo se na odmor.

U trećoj četvrtini i jedna i druga ekipa vodile su sa po šest koševa, ali se u posljednjih deset minuta ušlo sa vođstvom gostiju od dva koša 57:59.

Četvrta četvrtina odigrana je na klackalici i gosti su bili srećniji i dobili su ovu utakmicu sa 78:82.

Treba pohvaliti trebinjsku publiku koja je tokom cijelog meča bila uz svoje igrače i davala im podršku.

Kod domaćina najefikasniji je bio B. Đurasović sa 22 i Šakotić sa 21 košem, a kod gostiju Kondić je dao 21 koš.

Nakon utakmice trener Marko Ičelić pohvalio je svoje igrače.

"Mojim igračima nemam naći zamjerku jer su ostavili srce na terenu u smanjenoj rotaciji. Naša javnost mora da bude svjesna protiv koje ekipe smo igrali, pokazali smo veliku energiju i sveli smo ekipu Borca na 82 koša", rekao je Ičelić.

U narednom kolu Leotar gostuje u Zenici gdje ga dočekuje KK "Čelik".

KK "Leotar": B. Đurasović 22, Raičević 7, Ninković 13, Šakotić 21, N. Đurasović 14, Miljenović, Aleksić, Marić, Tupanjanin, Milidragović, Jeftić 1, Milanović. Trener: Marko Ičelić.

KK "Borac": Gavrić, Knežević 12, Kondić 21, Šešlija 14, Kenić 19, Kaningam 6, Pažin 2, Dragojević, Bošković 2, Janković 2, Reljić 4. Trener: Dragan Nikolić.