У 6. колу Првенства БиХ КК "Леотар" је у Спортској дворани "Милош Мрдић" поражен од КК "Борац" из Бањалуке 78:82 (18:16, 17:23, 22:20, 21:23). Овом побједом гости су се реванширали за минималан пораз у прошлој сезони.

Повео је домаћин 2:0, али у петом минуту било је 10:10. Тада је Леотар направио серију 7:0 и два минута прије краја прве четвртине водио је са 17:10. До краја овог периода гости су имали серију 1:6 и у других десет минута ушло се са резултатом 18:16.

Током друге четвртине гости су преузели вођство тако да је у 15. минуту било плус седам за њих - 21:28. До краја четвртине гости су чували предност, а Шакотић је тројком четири секунде до краја смањио на 35:39. С тим резултатом одишло се на одмор.

У трећој четвртини и једна и друга екипа водиле су са по шест кошева, али се у посљедњих десет минута ушло са вођством гостију од два коша 57:59.

Четврта четвртина одиграна је на клацкалици и гости су били срећнији и добили су ову утакмицу са 78:82.

Треба похвалити требињску публику која је током цијелог меча била уз своје играче и давала им подршку.

Код домаћина најефикаснији је био Б. Ђурасовић са 22 и Шакотић са 21 кошем, а код гостију Кондић је дао 21 кош.

Након утакмице тренер Марко Ичелић похвалио је своје играче.

"Мојим играчима немам наћи замјерку јер су оставили срце на терену у смањеној ротацији. Наша јавност мора да буде свјесна против које екипе смо играли, показали смо велику енергију и свели смо екипу Борца на 82 коша", рекао је Ичелић.

У наредном колу Леотар гостује у Зеници гдје га дочекује КК "Челик".

КК "Леотар": Б. Ђурасовић 22, Раичевић 7, Нинковић 13, Шакотић 21, Н. Ђурасовић 14, Миљеновић, Алексић, Марић, Тупањанин, Милидраговић, Јефтић 1, Милановић. Тренер: Марко Ичелић.

КК "Борац": Гаврић, Кнежевић 12, Кондић 21, Шешлија 14, Кенић 19, Канингам 6, Пажин 2, Драгојевић, Бошковић 2, Јанковић 2, Рељић 4. Тренер: Драган Николић.