U 5. kolu Prvenstva BiH "Leotar" je poražen u Sarajevu od KK "Spars" 82:70 (16:13, 24:17, 22:19, 20:21). Nakon ove utakmice obje ekipe imaju skor od tri pobjede i dva poraza.

Poveo je domaćin, ali su gosti u 5. minutu imali plus četiri 5:9. Ipak, domaćini su do kraja prve četvrtine prešli u vođstvo i u jednom momentu imaju i 14:9, ali se u drugih deset minuta ušlo sa rezultatom 16:13.

Leotar je tokom druge četvrtine ponovo došao u vođstvo u 15. minutu kada je bilo 16:21 i vodio je sve do 17. minuta kada je izjednačen rezultat na 28:28. U naredna tri minuta domaćin je napravio seriju 12:2 tako da se na poluvrijeme otišlo sa rezultatom 40:30 (ova razlika bila je i najviša tokom prvog poluvremena).

Domaćin je za 20. minuta šutirao trojke 1/7, a gosti 0/9. Serijom od 7:0 odmah na početku treće četvrtine dosli su na plus 17 - 47:30. Sparsi tu nisu stali jer su u 26.bminutu imali i 22 koša viška 58:36. Do kraja ove četvrtine Leotar je smanjio prednost i u posljednjih deset minuta ušlo se sa rezultatom 62:49.

Posljednjih deset minuta Leotar je dobio sa 20:21 i nakon 40. minuta na semaforu je pisalo 82:70.

Kod Sparsa najbolji su bili Vest koji je imao dabl-dabl učinak od 13 koševa i 10 skokova, a najefikasniji je bio Vrbica sa 24 koša. Kod Trebinjaca B. Đurasović je imao dabl-dabl učinak od 16 koševa i 12 skokova, a Šakotić je ubacio 18 koševa.

U narednom kolu u Trebinje dolazi KK "Borac" iz Banjaluke.

KK "Spars": Durnik 14, Vrbica 24, West 13, Lakić 5, Butorac 3, Manning 10, Hasandić, Polutak 6, Livadić 2, Micić 5. Trener: Zoran Kašćelan.

KK "Leotar": B. Đurasović 16, Raičević 6, Ninković 6, Šakotić 18, N. Đurasović, Miljenović 5, Aleksić 5, Marić, Tupanjanin, Milidragović 4, Jeftić 8, Milanović 2. Trener: Marko Ičelić.