У 5. колу Првенства БиХ "Леотар" је поражен у Сарајеву од КК "Спарс" 82:70 (16:13, 24:17, 22:19, 20:21). Након ове утакмице обје екипе имају скор од три побједе и два пораза.

Повео је домаћин, али су гости у 5. минуту имали плус четири 5:9. Ипак, домаћини су до краја прве четвртине прешли у вођство и у једном моменту имају и 14:9, али се у других десет минута ушло са резултатом 16:13.

Леотар је током друге четвртине поново дошао у вођство у 15. минуту када је било 16:21 и водио је све до 17. минута када је изједначен резултат на 28:28. У наредна три минута домаћин је направио серију 12:2 тако да се на полувријеме отишло са резултатом 40:30 (ова разлика била је и највиша током првог полувремена).

Домаћин је за 20. минута шутирао тројке 1/7, а гости 0/9. Серијом од 7:0 одмах на почетку треће четвртине досли су на плус 17 - 47:30. Спарси ту нису стали јер су у 26.бминуту имали и 22 коша вишка 58:36. До краја ове четвртине Леотар је смањио предност и у посљедњих десет минута ушло се са резултатом 62:49.

Посљедњих десет минута Леотар је добио са 20:21 и након 40. минута на семафору је писало 82:70.

Код Спарса најбољи су били Вест који је имао дабл-дабл учинак од 13 кошева и 10 скокова, а најефикаснији је био Врбица са 24 коша. Код Требињаца Б. Ђурасовић је имао дабл-дабл учинак од 16 кошева и 12 скокова, а Шакотић је убацио 18 кошева.

У наредном колу у Требиње долази КК "Борац" из Бањалуке.

КК "Спарс": Дурник 14, Врбица 24, Wест 13, Лакић 5, Буторац 3, Маннинг 10, Хасандић, Полутак 6, Ливадић 2, Мицић 5. Тренер: Зоран Кашћелан.

КК "Леотар": Б. Ђурасовић 16, Раичевић 6, Нинковић 6, Шакотић 18, Н. Ђурасовић, Миљеновић 5, Алексић 5, Марић, Тупањанин, Милидраговић 4, Јефтић 8, Милановић 2. Тренер: Марко Ичелић.