У 9. колу Премијер лиге БиХ РК "Леотар" се из Љубушког враћа непоражен јер је играо 32:32 (14:15) са РК "Извиђач". Требињци се са тешког гостовања враћају са једним бодом тако да сада имају 13 бодова и налазе се на другом мјесту иза бањалучког "Борца".

И на овој утакмици Леотар је показао да ће бити конкурент свакој екипи. Гости су добро отворили утакмицу тако да су били у вођству са голом предности 2:3, 3:4, 4:5, а у 15. минуту долазе и до плус два 5:7. Само два минута касније долазе и до највећег вођства од три гола разлике 6:9, али већ у 19. минуту након серије од 3:0 долази до изједначења од 9:9.

До краја полувремена Леотар је поново у минималној предности и на паузу иде са вођством од 14:15.

Играчи Дарка Таврића настављају и даље са добром игром и већ у 33. минуту имају поново плус два 15:17, а у 40. минуту 23:25. Домаћин је у 52. минуту дошао до изједначења 27:27. Након тога права драма и играње са живцима. Домаћин 30 секунди прије краја утакмице долази у вођство од 32:31, али Ратковић са шестерца изједначује резултат, а судије свирају крај утакмице.

У наредном колу у Требиње долази РК "Босна" из Високог.

Судијски пар: Александар Јовић и Недим Арнаутовић. Делегат: Харис Брадарић. Искључења: Извиђач 3X2, а Леотар 5X2.

РК "Извиђач": Херцег, Суљевић, Вукшић 7, Лукенда, Алиловић 3, Кос 5, Одак 2, Кесо 4, Бошковић 6, Бубало, Шаравања, Павловић, Ћешко 2, Медић 1, Бебек, Муховић 2. Тони Чолина.

РК "Леотар": Савовић, Парежанин 2, В. Ковач, Аризановић 7, Нинковић, Милојевић 1, Нинковић, Ивановић 5, Ратковић 7, Омеровић 1, Томић 6, Тодоров, Стојановић, Бабић, Смајилбеговић. Тренер: Дарко Таврић