U 4. kolu Prvenstva BiH KK „Leotar“ je pobijedio KK “Mladost” iz Mrkonjić Grada 90:87 (22:18, 23:22, 21:23, 24:24). Ovo je Leova treća pobjeda, a do nje su došli u hičkokovskoj završnici trojkom Krtinića sa deset metara. Obistinilo se ono o čemu se i govorio da će jedna lopta presuditi.

Domaćin je dobro počeo i u petom minutu imao je najvišu prednost u toku prvih 20. minuta 17:6, ali su gosti smanjili tu razliku i prvih deset minuta završeno je sa 22:18.

Tokom druge četvrtine domaćin je održavao prednost pa čak je i uvećao tako da se na odmor otišlo sa rezultatom 45:40.

Gosti su u trećoj četvrtini polako smanjivali prednost i u 29. minutu došli do izjednačenja 63:63, ali u posljednjoj sekundi trojkom B. Đurasovića u posljednju četvrtinu ulazi se sa 66:63.

Od 35. do 40. minuta je period kada gosti dolaze u prvo vođstvo od 69:71, a nakon toga imali su i najveću prednost 79:82. Samo 72 sekunde do kraja utakmice domaćin pri rezultatu 82:82 izvodi četiri slobodna bacanja preko Raičevića i Milidragović, ali nijedna lopta nije prošla kroz mrežu. Tada gosti dolaze u vođstvo 85:87, a B. Đurasović (deset ekundi prije raja) iz slobodnih bacanja izjednačuje rezultat.

Gosti su imali napad, ali su uzgubili loptu koja je došla do Krtinića i zvukom sirene prošla kroz mrežu za pobjedu domaćina.

Kod domaćina najbolji su bili B. Đurasović sa 25, Šakotić 18, Raičević sa 15 i Krtinić sa 10 koševa, a kod gostiju najbolji je bio Miljan Marković koji je imao dabl-dabl učinak od 16 koševa i 12 skokova.

Nakon utakmice trener Marko Ičelić je pohvalio svoje igrače - da nisu odustajali ni jednog trena, jer su tokom utakmice bile velike oscilacije u igri, a zahvalio se i publici koja je svih 40. minuta navijala i bodrila svoje ljubimce.

“U drugoj četvrtini bilo je nekoliko trenutaka kada su moji momci mogli da prelome rezultat i da dođu do 15 koševa razlike, ali nam je protivnik uvijek uspjevao spustiti ritam", rekao je Ičić.

Trebinjci u subotu gostuju u Sarajevu gdje im je domaćin KK ”Spars”.

Sportska dvorana „Miloš Mrdić“, 700 gledalaca. Sudije: Mia Ćavar, Nermin Nikšić i Filip Lovrić.

KK „Leotar“: Miljenović 3, B. Đurasović 25, Raičević 15, Aleksić 2, Marić, Milidragović 3, Ninković 4, Šakotić 18, Jeftić 2, Milanović, N. Đurasović 8, Krtinić 10. Trener: Marko Ičelić.

KK „Mladost“: Tomić, Kljajić, Milošević 16, D. Marković, Munižaba 10, M. Marković 16, Jotić, Maran 20, Ćup 6, Sudžum 19. Trener: Tihomir Mustapić.