У 4. колу Првенства БиХ КК „Леотар“ је побиједио КК “Младост” из Мркоњић Града 90:87 (22:18, 23:22, 21:23, 24:24). Ово је Леова трећа побједа, а до ње су дошли у хичкоковској завршници тројком Кртинића са десет метара. Обистинило се оно о чему се и говорио да ће једна лопта пресудити.

Домаћин је добро почео и у петом минуту имао је највишу предност у току првих 20. минута 17:6, али су гости смањили ту разлику и првих десет минута завршено је са 22:18.

Током друге четвртине домаћин је одржавао предност па чак је и увећао тако да се на одмор отишло са резултатом 45:40.

Гости су у трећој четвртини полако смањивали предност и у 29. минуту дошли до изједначења 63:63, али у посљедњој секунди тројком Б. Ђурасовића у посљедњу четвртину улази се са 66:63.

Од 35. до 40. минута је период када гости долазе у прво вођство од 69:71, а након тога имали су и највећу предност 79:82. Само 72 секунде до краја утакмице домаћин при резултату 82:82 изводи четири слободна бацања преко Раичевића и Милидраговић, али ниједна лопта није прошла кроз мрежу. Тада гости долазе у вођство 85:87, а Б. Ђурасовић (десет екунди прије раја) из слободних бацања изједначује резултат.

Гости су имали напад, али су узгубили лопту која је дошла до Кртинића и звуком сирене прошла кроз мрежу за побједу домаћина.

Код домаћина најбољи су били Б. Ђурасовић са 25, Шакотић 18, Раичевић са 15 и Кртинић са 10 кошева, а код гостију најбољи је био Миљан Марковић који је имао дабл-дабл учинак од 16 кошева и 12 скокова.

Након утакмице тренер Марко Ичелић је похвалио своје играче - да нису одустајали ни једног трена, јер су током утакмице биле велике осцилације у игри, а захвалио се и публици која је свих 40. минута навијала и бодрила своје љубимце.

“У другој четвртини било је неколико тренутака када су моји момци могли да преломе резултат и да дођу до 15 кошева разлике, али нам је противник увијек успјевао спустити ритам", рекао је Ичић.

Требињци у суботу гостују у Сарајеву гдје им је домаћин КК ”Спарс”.

Спортска дворана „Милош Мрдић“, 700 гледалаца. Судије: Миа Ћавар, Нермин Никшић и Филип Ловрић.

КК „Леотар“: Миљеновић 3, Б. Ђурасовић 25, Раичевић 15, Алексић 2, Марић, Милидраговић 3, Нинковић 4, Шакотић 18, Јефтић 2, Милановић, Н. Ђурасовић 8, Кртинић 10. Тренер: Марко Ичелић.

КК „Младост“: Томић, Кљајић, Милошевић 16, Д. Марковић, Мунижаба 10, М. Марковић 16, Јотић, Маран 20, Ћуп 6, Суџум 19. Тренер: Тихомир Мустапић.