У 15. колу Премијер лиге БиХ ФК "Леотар" је поражен 4:0 (3:0) од ФК "Тузла сити".

Домаћин је дошао у вођство у 15.минуту. Након акције Доффо-Механовић, Крпић је главом постигао погодак за 1:0. Домаћин је у 21. минуту имао пенал, али Механовић није искористио најстрожу казну јер је шутирао изнад гола. Само четири минута касније голом Џафића већ је 2:0.

Механовић се у 32. минуту искупио за промашени једанаестерац јер је савладао голмана гостију након асистенције Доффа. На крају полувремена шансу је имао Тодоровић, али је његов ударац одбранио голман домаћих.

Резултатом 3:0 отишло се на полувријеме.

На почетку другог полувремена у 49. минуту један играч домаћих играо је руком и судија је показао на бијелу тачку. Аћимовићев ударац одбранио је Брајловић.

Гости у 54. минуту имају шансу преко Максимовића чији шут је зауставила пречка. Домаћин до ћетвртог гола долази из пенала у 84. минуту. Свој други гол на утакмици дао је Крпић.

У наредном колу у Требиње долази екипа НК "Широки Бријег".

Градски стадион Тушањ. Главни судија: Драган Петровић (Бањалука). Помоћници: Сретен Удовичић (Приједор) и Сенад Ибришимбеговић (Травник). Четврти судија: Милош Гиговић. Делегат: Ђуран Марио (Модрича).

ФК "Тузла сити": Брајловић, Шукиловић, Нукић, Крпић, Карјашевић, Механовић, Џафић, Челиковић, Мишић, Мехидић, Доффо. Тренер: Хусреф Мусемић.

ФК "Леотар": Вукановић, Миловић, Андрић, Тодоровић, Секуловић, Аћимовић, Максимовић, Чолић, Ђурић, Перишић, Арсић. Тренер: Бранислав Крунић.