У 8. колу Премијер лиге РК "Леотар" је пред својом публиком побиједио РК "Вогошћа" 32:28 (15:13). Ово је шеста побједа Требињаца који имају и један пораз од Борца из Бањалуке.

Гости су добро почели и све до 15. минута имали су гол предности. Требињци су их стигли при резултату 7:7, а посљедње изједначење на утакмици било је у 20. минуту код резултата 9:9. Од тада домаћин преузима вођство и на одмор се отишло са резултатом 15:13.

На почетку другог полувремена домаћин има и три гола вишка (18:15, 19:16), али у 39. минуту при резутату 20:19 долази до инцидента. Челица у нападу прави груб фаул (лактом удара Ратковића) и сви су ушли на терен. Умјесто да судијски пар (који је очајно судио и то на штету домаћина) искључи гостујућу 'десетку' - он није реаговао као да се нијје ништа десило. То је био пресудан моменат на утакмици јер су домаћи играчи добили крила и ношени публиком праве серију 5:0 и долазе до вођства од 25:19.

Након овога није било више бојазни за домаћина јер нису гостима пружили шансу да их угрозе.

Након 60. минута семафор је показао резултат 32:28. Међу навијачима био је и осамнаестомјесечни Лука који је бодрио Лео тако рукометаши не морају да брину за навијаче.

У наредном колу Леотар гостује у Љубушком код РК "Извиђач".

Након утакмице тренер Дарко Таврић је рекао да су његови играчи показали много више концентрације и зрелости него против Борца.

"Са мојим момцима нијеног противника се не бојимо", јасан је био Таврић.

Спортска дворана "Милош Мрдић". Судијски пар: Иво Бишњак-Јосип Марић. Делегат: Горан Сушић. Искључења: Леотар 6x2, Вогошћа 6x2. Седмерци: Леотар 5(4), Вогошћа 2(2).

РК "Леотар": Савовић, Аризановић 6, Милојевић 9, Ивановић 1, Парежанин 6, Ратковић 2, Омеровић, Тодоров 1, Бабић, Д. Ковач, В. Ковач, Мићевић, Вераја, Смајилбеговић 5, Томић 2. Тренер: Дарко Таврић.

РК "Вогошћа": Чабаравдић, Кадрић 2, Селимовић, Ђапо, Корјенић 2, Челица 7, Ефендић, Омбаша 6, Бенић 2, Јелачић 2, Мемић 5, Џемиџић, Јамаковић, Хрбат 1, Бараковић 1, Исаковић. Тренер: Адем Башић.