U utakmici 5. kola rukometnog prvenstva BiH RK "Leotar" je slavio protiv RK "Krivaja" iz Zavidovića 33:28 (16:15). To je bila četvrta uzastopna pobjeda Trebinjaca koji su bez poraza u dosadašnjem prvenstvu jer su bili slobodni u prvom kolu.

Nakon početnog vođstva domaćina ekipa iz Zavidovića dolazi u vođstvo od 3:4, ali je Leotar već u 17. minutu ponovo došao u minimalnu prednost 9:8. Do kraja prvog poluvremena Trebinjci su održavali prednost i na odmor se otišlo sa rezultatom 16:15.

Početkom drugih 30. minuta domaćin je polako povećavao prednost tako da se došlo do plus sedam - 27:20.

Do kraja utakmice gosti su uspjeli da smanje rezultat za konačan rezultat 33:28.

U narednom kolu Leotar dočekuje RK "Borac" iz Banjaluke.

RK "Leotar": Savović, Arizanović 1, Ninković, Milojević 9, Ivanović 3, Parežanin 4, Ratković 4, S. Omerović, Stojanović, Todorov, Tomić 6, V. Kovač, D. Kvač, Smajilbegović 4. Trener: Darko Tavrić.

RK "Krivaja": A. Omerović, Velagić 5, Salkić, Bašić 6, Mehić 4, Sarajlić 5, Zvekić, Telalić, Polić 2, J. Omerović, Muhić, Čolaković 6, Hadžihasić, Velić. Trener: Haris Galijašević.