У утакмици 5. кола рукометног првенства БиХ РК "Леотар" је славио против РК "Криваја" из Завидовића 33:28 (16:15). То је била четврта узастопна побједа Требињаца који су без пораза у досадашњем првенству јер су били слободни у првом колу.

Након почетног вођства домаћина екипа из Завидовића долази у вођство од 3:4, али је Леотар већ у 17. минуту поново дошао у минималну предност 9:8. До краја првог полувремена Требињци су одржавали предност и на одмор се отишло са резултатом 16:15.

Почетком других 30. минута домаћин је полако повећавао предност тако да се дошло до плус седам - 27:20.

До краја утакмице гости су успјели да смање резултат за коначан резултат 33:28.

У наредном колу Леотар дочекује РК "Борац" из Бањалуке.

РК "Леотар": Савовић, Аризановић 1, Нинковић, Милојевић 9, Ивановић 3, Парежанин 4, Ратковић 4, С. Омеровић, Стојановић, Тодоров, Томић 6, В. Ковач, Д. Квач, Смајилбеговић 4. Тренер: Дарко Таврић.

РК "Криваја": А. Омеровић, Велагић 5, Салкић, Башић 6, Мехић 4, Сарајлић 5, Звекић, Телалић, Полић 2, Ј. Омеровић, Мухић, Чолаковић 6, Хаџихасић, Велић. Тренер: Харис Галијашевић.