U prijateljskoj utakmici pred početak Premijer lige BiH KK "Leotar" je u Sportskoj dvorani "Miloš Mrdić" pobijedio KK "Posušje" iz Posušja 78:75 (27:16, 19:17, 8:14, 24:28). Ovo je bio revanš Trebinjaca za poraz od prije tri dana 69:64 protiv novog premijerligaša BiH u Posušju.

Trebinjci su večeras igrali po principu toplo-hladno. Bilo je tu lijepih detalja, poteza, ali i promašaja i loše igre. Još ima vremena do početka prvenstva i mogu kockice da se slože da to bude bolje.

Nakon prvih deset minuta Leo je vodio sa 11 koševa razlike 27:16, a na poluvrijeme se otišlo sa rezultatom 46:33. Treću i četvrtu četvrtinu dobili su gosti sa 8:14 i 24:28 tako da je na semaforu nakon 40. minuta igre pisalo 78:75.

Kod Leotara Ninković je dao 20 koševa, a B. Đurasović uz 13 koševa imao je i 9 skokova, a kod gostiju najefikasniji je bio Širić sa 21 košem.

KK "Leotar": Šakotić 9, Raičević 4, Aleksić 3, B. Đurasović 13, Miljenović, N. Đurasović 6, Marić, Milidragović, Milanović 11, Jeftić 7, Tupanjanin, Damjanović, Krtinić 5, Ninković 20. Trener: Marko Ičelić.

KK "Posušje": Bisko, Sušnjak, Jukić 1, Begić 14, Širić 21, Kovač, Mandić 12, Ramljak 17, Leko 4, Wiggins 6. Trener: Domagoj Kujundžić.