У пријатељској утакмици пред почетак Премијер лиге БиХ КК "Леотар" је у Спортској дворани "Милош Мрдић" побиједио КК "Посушје" из Посушја 78:75 (27:16, 19:17, 8:14, 24:28). Ово је био реванш Требињаца за пораз од прије три дана 69:64 против новог премијерлигаша БиХ у Посушју.

Требињци су вечерас играли по принципу топло-хладно. Било је ту лијепих детаља, потеза, али и промашаја и лоше игре. Још има времена до почетка првенства и могу коцкице да се сложе да то буде боље.

Након првих десет минута Лео је водио са 11 кошева разлике 27:16, а на полувријеме се отишло са резултатом 46:33. Трећу и четврту четвртину добили су гости са 8:14 и 24:28 тако да је на семафору након 40. минута игре писало 78:75.

Код Леотара Нинковић је дао 20 кошева, а Б. Ђурасовић уз 13 кошева имао је и 9 скокова, а код гостију најефикаснији је био Ширић са 21 кошем.

КК "Леотар": Шакотић 9, Раичевић 4, Алексић 3, Б. Ђурасовић 13, Миљеновић, Н. Ђурасовић 6, Марић, Милидраговић, Милановић 11, Јефтић 7, Тупањанин, Дамјановић, Кртинић 5, Нинковић 20. Тренер: Марко Ичелић.

КК "Посушје": Биско, Сушњак, Јукић 1, Бегић 14, Ширић 21, Ковач, Мандић 12, Рамљак 17, Леко 4, Wиггинс 6. Тренер: Домагој Кујунџић.